گروه بین الملل

- رفیق ار ییلماز ضمن انتقاد از اردوغان به دلیل حمله لفظی اش به ایران گفت: اخباری رسیده که در خطوط گاز هم مشکلاتی بوده، قطعی ۸ ساعته برق به خاطر اظهارات رییس جمهور اردوغان میباشد اما حکومت از گفتن این موضوع امتناع میورزد اردوغان و دولت حاکم باید رویه خود را عوض کنند و ترکیه را در منطقه ازین منزوی تر نسازند، وگرنه این گونه مشکلات ادامه خواهد داشت.

به گزارشافکارنیوز، ‌ نشریه T۲۴ ترکیه نیز احتمال داده است که قطعی برق سراسری ترکیه که دیروز تقریبا تمام ترکیه را به خوابی عمیق فرو برد، زیر سر حمله ی سایبری هکرهای ایرانی یا سوریه ای باشد. مقامات دولتی ترکیه توضیحی برای قطعی برق نداده اند و تنها گفته اند که احتمال حمله سایبری وجود دارد. اولین برآوردها از خسارات اقتصادی قطع برق در ترکیه حداقل یک میلیارد دلار برآورد شده است.

قطع برق در شهرهای بزرگی چون استانبول، آنکارا، ازمیر و ترابوزان و بورسا و شهرهای صنعتی غرب این کشور موجب بروز اختلال در حیات روزمره در این کشور شد و عملا ترکیه به خاموشی فرو رفت و هرج و مرج در ترافیک سنگین استانبول و آنکارا و حمل و نقل ریلی شهری و ارتباطات رخ داد و کارکرد بیمارستانها و ادارات دولتی در این کشور مختل شد.