به گزارش افکارنیوز، گروه تکفیری داعش با انتشار نشریات در مناطق تحت اشغال خود در سوریه به دنبال جذب کودکان و نوجوانان به شاخه‌های انتحاری و ترویج عقاید انحرافی خود است.

این گروه تروریستی که در مناطق اشغالی هرگونه تماس و یا تماشای شبکه‌های تلویزیونی را با خارج ممنوع اعلام کرده اقدام به تبلیغ برای رسانه‌های جهت‌دار خود می‌پردازد و اخیرا در شهر منبج در حلب شمالی اقدام به توزیع نسخه‌های روزنامه به نام «الیراع» کرده‌ است.

روزنامه الیراع در ۸ صفحه، حاوی آخرین اخبار درباره داعش است و به ترویج دروغ‌های رایج این گروه درباره پیروزی‌های واهی و اعدام‌های وحشیانه‌ای می‌پردازد که به دست عناصرش انجام می‌شود.

در این روزنامه برای جذب کودکان و نوجوانان به یگان‌های موسوم به بچه شیرهای خلافت تبلیغات وسیعی صورت گرفته تا نسل‌های آتی مجریان عملیات‌های انتحاری و تروریستی در این شاخه‌های تروریستی تربیت شوند.

گروه تروریستی داعش پیش از این نیز با راه اندازی شبکه ماهواره‌ای و صفحات رنگارنگ در شبکه‌های اجتماعی کوشیده به توجیه عملیات‌های انتحاری و اعدام غیرنظامیان در ظاهر احکام شرعی بپردازد و اخبار مدنظر خود را به ذهن مخاطبان القاء کند.