به گزارش افکارنیوز، گروه تروریستی داعش اخیرا برای کسب درآمد راه جدیدی را پیدا کرده است. این گروه با قطع عمدی برق از مناطق تحت سیطره خود در استان دیرالزور سوریه مردم را به استفاده از ژنراتورهای مربوط به خود مجبور کرده است تا بتواند از راه فروش برق درآمدی را کسب کند.

گروه تروریستی داعش که پی برده فروش برق از طریق شبکه دولتی برق و کسب درآمد از طریق فاکتور‌ها درآمد چندانی را برای داعش ندارد، به همین دلیل به فروش برق از طریق ژانراتور روی آورده است تا درآمد بیشتری را کسب کند.

در آستانه شروع فصل گرما در استان دیرالزور سوریه، چند هفته‌ای است که برق دولتی از این استان قطع شده است، اقدامی که به نظر مردم، عمدی است تا مردم مجبور به خرید برق از ژنراتورهای بزرگ داعش در این منطقه شوند. فرارسیدن فصل گرما مردم دیرالزور را مجبور کرده تا به هر طریقی هزینه برق را به داعش پرداخت کنند تا بتوانند با گرما مواجه نباشند.

داعش در حملات خود به پایگاه‌های نظامی عراق توانسته بود تعدادی از ژنراتورهای برق را از این پایگاه‌ها سرقت کند که با انتقال این ژنراتور‌ها به سوریه و تولید برق موردنیاز مردم در مناطق تحت سیطره خود، درآمد زیادی را از مردم کسب می‌کند.

داعش پس از دست دادن بسیاری از چاههای نفت تحت سیطره خود در عراق با مشکل کاهش درآمد روبه رو شد، به همین دلیل به هر اقدامی دست میزند تا بتواند درآمد جدیدی را کسب کند و بتواند هزینههای فعالیتهای خود را تامین کند.