به گزارش افکارنیوز، «عمران الزغبی» وزیر اطلاع‌رسانی سوریه شایعاتی مبنی بر تخلیه مراکز دولتی در حلب را تکذیب کرد.

الزغبی در تماس تلفنی خود با شبکه «الاخباریه» سوریه گفت: رسما تاکید می‌کنم این ادعاهای سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های هم‌جهت با تروریست‌ها نادرست است و تمای سازمان‌ها، اداره ها، بیمارستان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها و غیره در حلب دایر هستند و به کار خود ادامه می‌دهند.

نشست مسکو ۲ موفق بود

الزغبی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: سوریه در حال حاضر به سمت تحولات مثبت در حال حرکت است و نشست مسکو - ۲ گامی به جلو بود که باید بر اساس همان گفت‌وگوهای سوری - سوری و بدون مداخله خارجی برای رسیدن به نتیجه دنبال شود.

تنها ۶ هزار نفر در اردوگاه «یرموک» باقی مانده‌اند

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه به ورود گروهک‌های تروریستی به اردوگاه فلسطینی «یرموک» و آشفتگی اوضاع در آن اشاره کرد و گفت: در حال حاضر فقط ۶۰۰۰ فلسطینی و سوری(از مجموع ۱۸ هزار نفر) در اردوگاه باقی مانده‌اند و باقی ساکنان آن که از اردوگاه خارج شده‌اند توسط حکومت سوریه و کمیته‌های امدادرسانی اسکان داده شده‌اند و عملیات خروج ساکنان همچنان ادامه دارد.

الزغبی تاکید کرد که ارتش سوریه وارد این اردوگاه نشده و ادعاهایی در این مورد برای تخریب چهره سوریه صورت می‌گیرد.

حمله به یمن حماقت بود

الزغبی در مورد یمن نیز گفت: ما نسبت به ملت یمن و کل ملت در منطقه عربی تعصب داریم و این بدان معناست که دوست نداریم خون عربی به دست اعراب و در راستای منافع دشمن اسرائیلی ریخته شود.

این وزیر سوری افزود: منطقی که بر اساس آن به یمن حمله شد بسیار پیرو منطق حماقت سیاسی بود و حماقت داروئی ندارد خواه از سوی ترکیه یا رهبران عرب باشد.