به گزارش افکارنیوز، رئیس سرویس‌ امنیتی کانادا در اظهاراتی از افزایش قابل توجه و ۵۰ درصدی شمار داوطلبان کانادایی پیوستن به گروه‌های تکفیری در عراق و سوریه طی ماه‌های اخیر خبر داد.

به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، یک مقام بلندپایه سرویس‌های امنیتی کانادا روز دوشنبه(دیروز) از افزایش ۵۰ درصدی شمار داوطلبان پیوستن به گروه‌های تکفیری در این کشور طی ماه‌های اخیر خبر داد.

بنابر اعلام این منبع، شمار داوطلبان کانادایی که طی ماه‌های اخیر کشور را به قصد پیوستن به گروه‌های تکفیری در سوریه و عراق ترک کرده‌اند، ۵۰ درصد افزایش یافته است.

«میشل کولومب» رئیس سرویس اطلاعات امنیتی کانادا در اظهاراتی در این خصوص اعلام کرد: «تهدید تروریستی علیه منافع ملی امنیتی کانادا تاکنون تا این حد مستقیم و فوری نبوده است.»

وی افزود: «شمار کانادایی‌هایی که بمنظور مبارزه در کنار عناصر گروه‌های تکفیری به عراق و سوریه عزیمت کرده‌اند، طی سه تا ۴ ماه گذشته از مرز ۷۵ نفر گذشته‌ است.»

کانادا حدود ۷۰ نیروی نظامی ویژه در شمال عراق دارد و همچنین ۶ جت در این کشور مستقر کرده است و در ائتلاف به رهبری آمریکا برای بمباران مواضع داعش در عراق نیز مشارکت دارد.