به گزارش افکارنیوز، " ریاض یاسین "، وزیر خارجه دولت مستعفی یمن در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی العربیه با تاکید بر اینکه پیش از اجرای هر طرحی در یمن، عقب‌نشینی و خلع سلاح باید صورت گیرد، گفت: آنچه در یمن مورد نظر است تنها یک چیز است و آن اجرای فوری تصمیم شورای امنیت از سوی علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری پیشین و حوثی‌ها است.

یاسین در ادامه مدعی شد: حوثی‌ها و صالح در یمن عامل اصلی مشکل هستند و طرح‌های پیشنهادی از سوی ایران و یا صالح و طرفدارانش دلیلی بر دخالت آنان در یمن است.

نخست‌وزیر دولت مستعفی یمن گفت که بارها و بارها خواستار ایجاد مناطق امن با نظارت نیروهای وابسته به دولت مستعفی و یا نیروهای ائتلاف عربی برای ارائه خدمات پزشکی و کمک‌های غذایی به شهروندان یمنی شده است و افزود: تعیین این مناطق بر عهده فرماندهی عملیات «طوفان قاطع» نهاده شده است و با ایجاد این مناطق فرصت بازگشت مشروعیت فراهم می‌شود.

یاسین در ادامه مدعی شد: حملات هوایی به تسلیحات و انبار مهمات حوثیها و صالح ضربات بزرگی وارد کرده و با توجه به سخنرانیهای رهبران این گروه، میتوان فهمید که تلاش میکنند جامعه جهانی را با خود همراه کنند.