به گزارش افکارنیوز، المصریون اعلام کرد: جنبش جوانان ۶ آوریل در صفحه رسمی خود در فیس بوک نوشت که با «نظام قضایی فاسد» مخالف است و آن را به رسمیت نمی شناسد.

این جنبش افزود: دستگاه قضایی که احکام تبرئه برای حسنی مبارک، حبیب العادلی وزیر کشور دوره مبارک و احمد عز دبیر کل حزب ملی منحله صادره می کند و در مقابل علاء، ماهر، عادل، دومه، هانی الجمل، ممدوح جمال و هزاران نفر دیگر را زندانی می کند، فاسد و از هم فروپاشیده است.

این جنبش همچنین تاکید کرد: قانون در مصر ناعادلانه است و در نتیجه احکام صادره علیه رهبر اخوان المسلمین و دیگران و نیز صدور احکام حبس ابد برای صدها اخوانی و حکم حبس هزاران معارض اعم از اخوانی و غیره و هر حکمی که علیه محمد مرسی صادر می شود، باطل است، انقلاب ندای عدالت برای همه را سر داد، عدالت در مصر وجود ندارد.

دادگاهی در قاهره امروز(سه شنبه) محمد مرسی را به خاطر اتهامات مربوط به قتل تظاهرات کنندگان در پرونده موسوم به " کاخ الاتحادیه " به ۲۰ سال زندان محکوم کرد.

مرسی با اتهاماتی درخصوص قتل تظاهرات کنندگان جلوی کاخ ریاست جمهوری در دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی روبرو بود. این پرونده به " پرونده کاخ الاتحادیه " مشهور شد.

مرسی به همراه ۱۴ نفر دیگر محاکمه شد که محاکمه ۷ نفر از آنها غیابی صورت گرفت.

در بین متهمان شماری از اعضای بارز گروه اخوان المسلمین مصر حضور دارند که خود مرسی وابسته به این گروه است. در جریان درگیری بین طرفداران مرسی و مخالفانش مقابل کاخ ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۲ میلادی در قاهره، ۱۱ نفر کشته شدند اما این پرونده در ارتباط با کشته شدن یک روزنامه نگار و دو نفر از مخالفان مرسی بود.

در همین حال، گروه اخوان المسلمین در بیانیه‌ای پیش از صدور این حکم، محاکمه مرسی و سایر اعضای این گروه را محکوم، و دولت " عبدالفتاح سیسی " رئیس جمهور کنونی مصر را به سوء استفاده از نهاد قضایی این کشور متهم کرد.

اخوان المسلمین هشدار داد که این اقدمات سیسی ممکن است کشور را عملا وارد یک تونل تنگ و تاریک کند. گروه اخوان المسلمین که پس از برکناری مرسی در فهرست گروههای تروریستی دولت مصر قرار گرفته است، از مردم خواست تا برای دفاع از مرسی به خیابانها بیایند.