به گزارش افکارنیوزبه نفل از الوقت _ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درباره اوضاع یمن فارغ از جزئیات آن به روشنی بر همگان ثابت کرد بهترین و تنها گزینه پیش روی ملت یمن همانا گزینه مقاومت است. این که این مقاومت تا چه اندازه ای باید صورت گیرد بحثجداگانه ای است ولی اصل مقاومت در برابر متجاوز و تسلیم نشدن در برابر خواسته های نامشروع و ظالمانه آن مسئله ای است که به نظر می رسد امروز در حال تبدیل شدن به وفاقی بین تمامی گروه ها و احزاب و قبایل یمن است.

در روزهای اخیر اذهان عمومی ملت های منطقه و دنیا به وضوح شاهد بود که پس از گذشت بیش از ٢ روز از تجاوز وحشیانه سعودی و ائتلاف اجاره ای آن ها به مردم مظلوم یمن که موجب ویرانی های بسیار و به خاک و خون کشیده شدن بیش از ٢٥ نفر و زخمی شدن چند هزار نفر در این کشور شد و علی رغم تظاهرات های گسترده در کشورهای مختلف جهان و فشارهای گسترده افکار عمومی بین المللی در محکومیت جنایات سعودی در نهایت شورای امنیت سازمان ملل با تصویب و صدور قطعنامه ای که رأی مثبت تمامی اعضا(٢ عضو) به غیر از روسیه را به دنبال داشت به جای محکومیت تجاوز صورت گرفته و اقدام برای توقف آن رأی به محکومیت اقدامات انقلابیون یمن و تحریم چهره های برجسته و رهبران انقلاب و در صدر آن ها سید عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله داد.

گرچه روح کلی این قطعنامه و موارد الزام آور آن در نهایت نمی تواند تغییر جدی در روند تحولات یمن و انقلاب مردم این کشور ایجاد نماید، اما صرف صدور قطعنامه آن هم ذیل فصل هفتم منشور ملل نشان از عزم نظام سلطه برای توقف انقلاب مردم تحت هر شرایطی و به هر قیمتی دارد. همچنین این قطعنامه به روشنی ضمن تأیید اقدام نظامی عربستان، به مثابه چراغ سبزی برای ادامه تجاوز و وحشی گری سعودی ها است.

ساختار این قطعنامه به گونه ای است که به بهانه ممانعت از ورود سلاح به یمن و عدم دسترسی انقلابیون به تسلیحات، تمامی راه ها را برای رساندن کمک ها و نیاز های ضروری زندگی به مردم یمن را خواهد بست تا با این حربه بتوانند مقاومت مردم این کشور را در هم شکسته و به اهداف خود برای تسلط مجدد بر این کشور دست یابند.

همچنین صدور این قطعنامه برای چندمین بار به اذهان عمومی و نخبگان جهان ثابت کرد که حقیقتاً نمی توان به سازمان های بین المللی همچون سازمان ملل متحد و شورای امنیت آن اعتماد نمود و انتظار حل مشکلات و برقراری صلح از آن ها داشت. سازمان هایی که با پرداخت دلارهای سعودی به راحتی حاضر هستند قوانین و چارچوب های خود را زیر پا گذاشته و علیه مظلوم رأی صادر کنند.

این قطعنامه و مواضع قدرت های جهانی در راستای بحران یمن نشان داد که امروز ملت های دنیا اگر خواستار احقاق حقوق پایمال شده خود هستند تنها باید بر توان و اراده خود تکیه نمایند و از هر گونه دلبستگی و چشم دوختن به دیگران بالأخص قدرت ها اجتناب ورزند. در این راستا بیان این نکته ضروری است که رأی ممتنع دولت روسیه در شورای امنیت در رابطه با این قطعنامه مؤید همین مهم است که قدرت ها قابل اعتماد نیستند و تنها بر اساس منافع خود عمل می کنند و حقوق ملت ها و حقانیت آن ها به هیچ وجه در اولویت سیاست خارجی آن ها نیست و نباید انتظاری این چنین از آن ها داشت. دولت روسیه اگر به دلایل مختلف بنای وتو نمودن این قطعنامه را نداشت لااقل می توانست با رأی منفی خود به این قطعنامه موضع خود در قبال تجاوز به یمن را به روشنی اعلام کند.

در نهايت بايد گفت اگر ملت يمن با همان عزم و اراده اي كه آن ها را تا به امروز به اين مرحله رسانده به پيش رود و به تحقق وعده هاي نصرت الهي ايمان داشته باشند بي ترديد نصر و پيروزي وعده داده شده از سوي پروردگار متعال نصيب شان مي شود و به مدد الهي بيني ظالمان و متجاوزان به خاك يمن ماليده خواهد شد .