به گزارش افکارنیوز، عربستان سعودی شامگاه سه شنبه اعلام کرد که عملیات موسوم به " توفان قاطعیت " علیه یمن را متوقف کرد.
عربستان مدعی شد که دلیل توقف این عملیات، " تحقق اهداف " تعیین شده است.

ائتلاف عربستان همچنین اعلام کرد که عملیات جدیدی را تحت عنوان " بازگرداندن امید " آغاز می کند.

اعلام توقف عملیات " توفان قاطعیت " درحالی است که چند ساعت پیش " متعب بن عبدالله " وزیر گارد ملی عربستان از فرمان " سلمان بن عبدالعزیز " پادشاه این کشور برای مشارکت نیروهای گارد ملی در این عملیات خبرداده و از این موضوع ابراز خرسندی کرده بود.

تجاوز جنگنده‌های ائتلاف عربستان به مناطق مختلف یمن که از ۲۶ مارس آغاز شده بود، شمار قابل توجهی کشته و مجروح برجا گذاشت.
گزارشهای بین المللی حاکی است که در این حملات تجاوزکارانه حدود ۹۵۰ نفر کشته و سه هزار و ۵۰۰ نفر مجروح شده اند.
این آمار شامل قربانیانی که اجساد آنان به بیمارستانها نرسیده است، نمی شود.

از سوی دیگر منابع یمنی اعلام کردند که طی حملات ۲ روز گذشته جنگنده های ائتلاف عربستان به مناطق مختلف این کشور، ۹۸ نفر کشته و ۹۴۶ نفر مجروح شدند.
در حمله دیروز به صنعا، حدود ۵۰ تن کشته شدند.
وزارت دفاع یمن همچنین از کشته شدن ۱۴ نفر در جریان بمباران یک بازار و یک شهرک مسکونی در منطقه " حرض " در شمال یمن خبر داد.

به دلیل هدف قرار گرفتن مناطق مسکونی و تأسیسات شهری و زیرساختها در این حملات تجاوزکارانه، شمار قابل توجهی از این قربانیان زن و یا کودک هستند.

* پیش بینی معاون وزیر خارجه کشورمان درباره توقف جنگ علیه یمن

ادعای عربستان مبنی بر توقف حملات نظامی به یمن به دلیل " تحقق اهداف "، در حالی است که " حسین امیرعبداللهیان " معاون عربی - آفریقایی وزیر خارجه کشورمان بعد از ظهر امروز پیش بینی کرد که " حملات نظامی عربستان سعودی به یمن در ساعات آینده متوقف شود ".

خبرگزاری صدا و سیما در همین رابطه تأکید کرد که " امیر عبداللهیان " در آغاز نشست سه جانبه معاونان وزرای خارجه ایران، ‌سوئیس و سوریه اظهار داشت: " تحولات یمن یکی از موضوعاتی است که دستگاه دیپلماسی کشورمان به آن توجه دارد و خوش بین هستیم که در ساعات آینده در پیرو مجموع تلاش هایی که شده است شاهد توقف حملات نظامی به یمن باشیم. "

وی اضافه کرد: ما خوشبینیم که در ساعات آینده شاهد آن باشیم که گروه های مختلف یمنی بر سر میز مذاکره گرد آیند و برای تقویت روند سیاسی در این کشور تلاش کنند.
امیرعبداللهیان در پایان ابراز امیدواری کرد خوش بینی در خصوص توقف حملات نظامی به یمن در ساعات آینده به نتایج روشن و مشخصی برسد