به گزارش افکارنیوز، «احمد عسیری» سخنگوی ائتلاف متجاوزان به یمن دقایقی پس از اعلام رسمی پایان حملات به یمن با حضور در نشستی مطبوعاتی به تشریح چندین باره اهداف عملیات موسوم به «طوفان قاطع» پرداخت.

وی با ادعای موفقیت آمیز بودن عملیات طوفان قاطع، اعلام کرد: عملیات ما در تحقق اهدافش دقیق بوده و حملات هوایی ما به ۲۴۱۵ رسید.

عسیری با بیان اینکه فرماندهی ائتلاف به درخواست دولت و شخص «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور یمن، پایان عملیات را اعلام کرد، ‌ افزود: عملیات «بازگرداندن امید» به منظور حمایت از دولت یمن برای حضور در خاک کشورش بزودی آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه هرگاه فرماندهی ائتلاف نیازی به تحقق اهداف ببیند، عملیات نظامی از سر گرفته خواهند شد، مدعی شد که عملیات موسوم به بازگرداندن امید نیمه امشب آغاز خواهد شد.

کشورهای ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی سه‌شنبه شب در بیانیه‌ای، پایان عملیات خود در یمن و آتش‌بس در این کشور را اعلام کردند.

پایان حملات ائتلاف متجاوز علیه یمن پس از ۲۷ روز تجاوز متوالی و کشته و زخمی شدن هزاران شهرون بی‌گناه یمنی اعلام شد.

تمیم الشامی از مسئولان وزارت بهداشت یمن گفت: از آغاز تجاوزات سعودی تاکنون حدود ۳ هزار نفر از مردم یمن کشته و زخمی شدند. الشامی گفت: از این میان ۱۵۰ کودک یمنی به شهادت رسیدند.