به گزارش افکارنیوز، مبارزان یمنی از قبیله های " بکیل المیر " از استان حجه در شمال یمن، دوشنبه شب، به چهار پایگاه نظامی در استان جیزان از جمله پایگاه " التبه الحمراء و سه پایگاه نظامی در نزدیکی منطقه‌ی مرزی المدافن حمله کردند و مناطقی را که به اشغال عناصر سعودی درآمده بود، آزاد کردند.

خودروهای سربازان سعودی در التبه الحمراء

به نوشته‌ی پایگاه خبری العهد، مبارزان یمنی، نیروهای سعودی را در آن منطقه، به سمت کوه جحفان و شهر الردیف در استان جیزان فراری دادند و ۱۲ تن از نظامیان سعودی را به هلاکت رساندند که جنازه های آنان همچنان در پایگاه های نظامیِ آزاد شده، بر زمین مانده است.

نظامیان سعودی، بدون خودروهایشان فرار کردند

مبارزان یمنی همچنین دو بولدوزر نیروهای سعودی را که از آن برای ایجاد مسیر در میان پایگاه های مرزی استفاده می شد، منهدم کردند و مقادیر زیادی سلاح و مهمات نظامی به غنیمت گرفتند.

این عملیات قبایل یمنی، در انتقام از تجاوز عربستان و آمریکا به کاروانِ حامل مواد غذایی بود که روز یک شنبه در جاده‌ی حدفاصل حرض و الملاحیظ هدف قرار گرفت و شماری از سرنشینان آن شهید شدند.

توپ ها و سلاح های غنیمت گرفته شده از نظامیان سعودی

پیش از این و در روز یکشنبه نیز قبایل همدان بن زیاد، پایگاه الحلقه در استان نجران را که در نزدیکی شهرداری الملاحیظ در استان صعده قرار دارد، از چنگ نظامیان سعودی آزاد کردند. تک تیراندازها و توپخانه عربستان سعودی، از این پایگاه نظامی، شهروندان و خانه های غیرنظامی که در تیررس آن ها قرار داشت را هدف قرار می دادند.

پنج پایگاه نظامی که از چنگ نظامیان سعودی آزاد شده است، حاوی توپ هایی است که سعودی ها با آن ها منازل مسکونی را در مناطق یمنی هدف قرار می دادند.