به گزارش افکارنیوز، روزنامه فایننشیال تایمز امروز در مقاله ای نوشت: محاصره ائتلاف تحت سرکردگی عربستان علیه یمن از ماه مارس تاکنون باعثتمام شدن مواد غذایی و سوخت در این کشور شده است.

پیتر سالزبری و سایمون کر نویسندگان در مقاله مشترک خود با عنوان " محاصره عربستان علیه بنادر یمن درباره وقوع فاجعه ای همراه با پایان یافتن سوخت و مواد غذایی هشدار می دهد "، نوشت: درگیری در یمن پیش از آتش بس پنج روزه ای که قرار است از امروز سه شنبه آغاز شود، افزایش یافته است و امدادرسان در یمن هشدار می دهند که این کشور در آستانه " یک فاجعه انسانی " است.

در این مقاله آمده است: ائتلاف تحت سرکردگی عربستان در پیشنهاد آتش بس، شهر صعده شمال یمن را آماج حملات خود قرار داده است.

این مقاله به نقل از یوهانیس واد دیر کلاوف هماهنگ کننده امداد رسانی به یمن وابسته به سازمان ملل آورده است: " بمباران و گلوله باران بی هدف " صعده بعد از هشداری چهار ساعته، نقض قوانین بین المللی به شمار می رود.

یوهانیس واد دیر کلاوف نوشت: بسیاری از یمنی ها در صعده تحت محاصره هستند زیرا به علت پایان یافتن سوخت وسیله ای برای جابجایی و نقل و انتقال ندارند.

این مقاله افزود: موسسه خیریه اوکسفام به نقل از ساکنان شهر صنعا اعلام کرده است که سوخت پایانه های پخش فرآورده های سوختی تمام شده و سوخت رسانی به شمال یمن نیز بسیار نادر است و همزمان نیز قیمت سوخت ده برابر افزایش یافته است.

به نوشته فایننشیال تایمز، مسئولان امدادرسانی گفتند که مواد غذایی اصلی مثل برنج و کالاهای اسیاسی مثل دارو در آستانه تمام شدن است و به علت نبود سوخت نیز نمی توان آنها را جابجا کرد.