به گزارش افکارنیوز، ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی فلسطین در ایران در نشست خبری شصت و هفتمین سالروز تأسیس رژیم صهیونیستی(یوم‌‌النکبه) که پیش از ظهر امروز(سه‌شنبه) در دفتر انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان برگزار شد، گفت: متأسفانه مسئله فلسطین این روزها حتی به عنوان موضوع درجه دوم نیز مطرح نمی‌شود.

وی با اشاره به برگزاری نشست سران کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در کمپ دیوید یادآور شد: مسئله فلسطین در این نشست اصلاً مطرح نمی‌شود که این جای تأسف دارد.

نماینده جهاد اسلامی با اشاره به حمله عربستان به یمن نیز اظهار داشت: کشوری که خود را جزو جهان عرب می‌داند و به یمن حمله کرده، طی این مدت اصلاً از موضوع فلسطین سخنی به میان نیاورده است.

وی با بیان اینکه این مسئله باید دوباره احیا شود، افزود: نمی‌دانم چرا مسئله فلسطین برای ما تبدیل به یک موضوع عادی شده است.

نماینده جهاد اسلامی با اشاره به شکست فرانسه در دوره ناپلئون برای تصرف فلسطین گفت: انگلستان در سال ۱۸۴۰ از یهودیان خواست به فلسطین مهاجرت کنند و همان نقشه ناپلئون را دنبال کرد.

وی افزود: غرب همیشه به دنبال جدایی جهان اسلام و جهان عرب از یکدیگر است تا بر آنها مسلط شود.

نماینده جهاد اسلامی همچنین به مراحل مهاجرت یهودیان به فلسطین اشاره کرد که در زمان صدور اعلامیه بالفور و پس از آن در جنگ جهانی اول بود و گفت: پس از آن با حرکت‌های مسلحانه و شهرک‌سازی، حضور اسرائیل در منطقه سرعت گرفت. تسلیحات فلسطینی‌ها با صهیونیست‌ها اصلاً قابل مقایسه نبود، اما هیچ روستا و شهری بدون مقاومت مردمی اشغال نشد.

ابوشریف ادامه داد: در آن زمان یهودیان تنها ۸.۵ درصد زمین و ۳۱ درصد جمعیت فلسطین را در اختیار داشتند و اخراج فلسطینی‌ها باعثافزایش زمین‌های آنها شد و بعد از آن با تبلیغات فراوان ادعا کردند که اسرائیل ملتی بدون زمین است که از خوش‌شانسی سرزمینی پیدا کرده که در آن سکنه‌ای نیست که این یک دروغ بود.

نماینده جهاد اسلامی با بیان اینکه در سال ۱۹۴۸ جمعیت فلسطینی‌ها یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر بود، افزود: پس از جنگ یهودیان علیه آنها، بیش از ۷۸۰ هزار نفر از فلسطینی‌ها به خارج رانده شدند که این یک جنایت بشری کاملاً آشکار بود. یهودیان از مدت‌ها قبل خود را برای تغییر بافت فلسطین و اخراج فلسطینی‌ها آماده کرده بودند که ۷۰ هزار روستای فلسطینی با این شیوه به عبری تغییر نام یافت.

وی با اشاره به شکست آمریکا در اشغال افغانستان و عراق یادآور شد: پس از آنکه آمریکا مجبور به خروج از افغانستان و عراق شد به شیوه دیگری متوسل شد که نابودی وحدت اسلامی را در پی داشت و شیوه انگلیسی تفرقه بینداز و حکومت کن بود. طرح آمریکا در منطقه ضربه زدن به حکومت اسلامی است و متأسفانه ما خودمان با دست خود در حال پیاده‌سازی نقشه آمریکا هستیم.

ابوشریف دشمن اصلی جهان اسلام را استعمار فرانسه، انگلیس، صهیونیسم و آمریکا در گذشته و حال دانست و افزود: مسئله فلسطین است که میتواند جهان اسلام را متحد کند و باید حول موضوع فلسطین حرکت کنیم، زیرا امروز سیاست تقویت اسرائیل و به جان هم انداختن کشورهای اسلامی دنبال میشود.