به گزارش افکارنیوز، درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش سوریه با گروه تروریستی تکفیری «داعش» که حمله گسترده‌ای را علیه فرودگاه نظامی دیر الزور تدارک دیده است، برای چهارمین روز متوالی ادامه دارد.

این حمله که از تمام محورها و اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور صورت گرفته، با انفجار ۶ دستگاه خودرو بمبگذاری شده که انتحاری‌های داعش آنها را هدایت می‌کردند و همچنین انفجار تونلی که توسط این گروه در محله «الجبیله» حفر و بمبگذاری شده بود، آغاز شد تا به موازات آن شهرک «الجفره» و مناطق اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور نیز شاهد حملات گسترده عناصر تکفیری داعش به این مناطق باشد.

پس از این حملات درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه و عناصر تکفیری داعش روی داد و طی آن نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه که از حمایت و پشتیبانی یگان توپخانه و نیروی هوایی بهره می‌بردند، موفق شدند، ضمن دفع این حملات و کشته و زخمی کردن ده‌ها تروریست تکفیری و انهدام ۲ دستگاه تانک و ۳ دستگاه زره پوش و یک توپ و موشک انداز، ابتکار عمل را در میدان در دست گیرند و بار دیگر در نقاط مورد نظر خود در کوی «الصناعه» و شهرک «حویجه صکر» مستقر شوند.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص تاکید کرد که داعش از طریق این حملات تلاش دارد، کوی الصناعه را تصرف کند و از آن طریق زمینه تسلط بر دو کوی الطحطوح و هرابش را فراهم کند.

این منبع میدانی سوری هدف داعش از این اقدام را قطع ارتباط فرودگاه بین‌المللی دیر الزور از شهر دیر الزور با تسلط بر مسیر فرودگاه دانست، اما در عین حال تاکید کرد که ارتش سوریه به خوبی از این هدف داعش آگاه است و به راحتی با آن مقابله می‌کند.

منبع مذکور تاکید کرد که ارتش سوریه دارای نیروی کافی و تجهیزات لازم برای دفاع از دیر الزور و دفع حملات تروریستی داعش است.

از حملات داعش در این منطقه اینگونه برداشت میشود که این گروه تکفیری تلاش دارد، پس از شکستهای متوالی در حسکه و ریف حماه و ریف حلب که آن را وادار به وضع قانون آمد و شد در این مناطق و قطع اینترنت برای جلوگیری از انتقال اخبار جاری کرد، در پی تحقق پیروزی و موفقیتی معنوی جهت بالا بردن روحیه از دست رفته عناصر خویش است.