به گزارش افکارنیوز، گروه تروریستی جیش الاسلام با انتشار تصاویری در شبکه‌های اجتماعی از اعدام شماری از عناصر گروه داعش خبر داد.

در تصاویر منتشر شده جلادان جیش الاسلام لباس‌های نارنجی رنگ به تن دارند، و به داعشی‌ها لباس سیاه خودشان را پوشانده‌اند.

در این تصاویر چنین القا می‌شود که جای قاتل و مقتول عوض شده است.

جیش الاسلام در این عملیات اعدام دسته‌جمعی‌‌ همان روش‌های تبلیغی و رسانه‌ای داعش را که مبتنی بر هراس ‌افکنی است، به کار گرفته‌ است.

درگیری‌های عناصر داعش و گروه جیش الاسلام به سرکردگی «زهران علوش» در غوطه شرقی و به ویژه در دوما، مسأله تازه‌ای نیست و این گروه‌ها مدت‌ها است که با یکدیگر درگیرند.

تروریست‌های داعش مانند القاعده قبل از کشتن افراد لباس نارنجی رنگ بر تن آن‌ها می‌کنند که گفته می‌شود علت انتخاب این رنگ، لباس زندانیان آمریکایی به ویژه زندانیان گوانتانامو است که لباسی مشابه به تن می‌کنند.

آمریکا زندانیان مظنون به فعالیت در گروه‌های تروریستی را در زندان گوانتانامو نگهداری می‌کند و روش بازجویی و رفتار با آن‌ها جنجال‌های فراوانی را به وجود آورده بود تا جایی که «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در دوران مبارزات انتخاباتی‌اش وعده داد که این زندان را تعطیل می‌کند، وعده‌ای که البته عملی نشد.

باوجود اینکه داعش و القاعده هیچ سخنی درباره علت استفاده از رنگ نارنجی نگفته‌اند، اما رفتار مزبور نوعی سمبل و نشانه انتقام گیری است.

اعدام عناصر داعش توسط نارنجیپوشان+عکس

اعدام عناصر داعش توسط نارنجیپوشان+عکس