به گزارش افکارنیوز، این دختر ۱۹ ساله ایزدی که " کلیله " نام دارد به سایت استرالیایی " ناین نیوز " گفت: ما را مانند برده فروختند، و هر روز گروهی از تروریستها برای خرید چند نفر از ما می‌آمدند.

کلیله افزود: من را از دوستم که ۱۱ سال داشت جدا کردند و به یک استرالیایی به نام " خالد شروف " به مبلغ ۴۰ هزار دینار عراق(حدود ۳۱ دلار) فروختند.


خالد شروف، تروریست تبعه استرالیا
وی با اشاره به اینکه این تبعه استرالیایی نوعی بیماری روانی داشت، تأکید کرد: پس از انتشار عکسی از شروف به همراه پسر ۷ ساله‌اش و چند سر قطع شده از زندانیان داعش، در سیدنی همه او را شناختند.
سایت شبکه " سومریه " به نقل از کلیله خاطرنشان کرد که شروف او را به عقد خود درآورد و بقیه دختران کم سن و سال را نیز به عنوان خدمتکار خرید.

وی افزود: وقتی به او گفتم که ما مثل دختران تو هستیم و چگونه می توانی چنین کاری انجام دهی؛ خشمگین شد و فریاد زد " تو را برای ازدواج خریدم نه اینکه دخترم باشی ".

این دختر ایزدی تأکید کرد: پس از رفتن شروف به سوریه، کسی که فکرش را نمی‌کردیم به ما کمک کرد؛ زنی که احتمالا همسر شروف بود با خانواده های دختران و زنانی که او به بردگی گرفته بود، تماس گرفت.
وی ادامه داد: خانواده‌های دختران شبانه برای نجات آنان آمدند و لباس داعشی‌ها را به تن کردند و از چند نقطه ایست و بازرسی عبور کردند تا اینکه توانستند آنان را به کردستان(عراق) و مناطق خارج از کنترل داعش برسانند.

" هوگو چارلتون " وکیل امور جنایی و عضو هیئت مقابله با نسل کشی گفت: جنایتکارانی مانند شروف باید به عدالت سپرده شوند تا به پدیده فرار از مجازات در ارتباط با جنایتهای جنسی در مناطق درگیری پایان داده شود.

چارلتون تأکید کرد که احتمالا ۲ تا ۴ هزار زن ایزدی همچنان در اسارت گروه تروریستی داعش هستند و با بدرفتاری مواجهند.

روزنامه انگلیسی " دیلی اکسپرس " نیز قبلا در گزارشی تأکید کرده بود که عناصر داعش حتی به دختران ایزدی که سن آنان از ۹ سال فراتر نمی‌رود تجاوز می‌کنند.