به گزارش افکارنیوز، سازمان حقوق بشر «ایکس ایندکس» از مقر اصلی آن در لندن، زندانی کردن «نبیل رجب» رئیس مرکز حقوق بشر بحرین را محکوم کرد.

به گزارش شبکه العالم، «جودی گینزبِرگ» مسئول اجرایی سازمان ایکس ایندکس اعلام کرد: نظام بحرین آشکارا قوانین و توافقنامه‌های حقوقی را نقض و همچنان به پایمال کردن حقوق مردم مبادرت می‌کند.

وی با بیان اینکه نظام بحرین مردم را از حق اعتراض و تجمع مسالمت آمیز و آزادی بیان محروم کرده است، افزود: دولت انگلیس باید از نفوذ خود برای مجبور کردن حکومت بحرین به خودداری از سرکوب مردم و برخورد قضایی ناعادلانه با نبیل رجب و دیگر منادیان آزادی و دموکراسی استفاده کند.

نظام حاکم آل خلیفه بحرین روز دوشنبه گذشته مدت بازداشت نبیل رجب را ۲ هفته دیگر تمدید کرد.

نبیل رجب به علت فاش کردن برخورد غیرانسانی و غیرقانونی عوامل آل خلیفه با زندانیان زندان سیاسی «جو» و مخالفتش با مشارکت بحرین درائتلاف تجاوز عربستان به یمن بازداشت شده است.

از طرفی دیگر «هادی الموسوی» مسئول بخش آزادی‌ها و حقوق بشر جمعیت اسلامگرای الوفاق بحرین، بار دیگر سفر «خوان مندز» نماینده ویژه سازمان ملل در امور شکنجه، به کشورش را خواستار شد و افزود: تحقیقات ویژه درباره شکنجه زندانیان بیانگر ادامه این روند در زندان‌های بحرین است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: هدف از دعوت نماینده ویژه سازمان ملل در امور شکنجه و مجازاتهای غیرانسانی برای سفر به بحرین، دریافت تضمینی برای پایبندی حکومت آل خلیفه بحرین به برخورد متناسب و همکاری مثبت با ناظران بینالمللی مسائل حقوق بشر است.