به گزارش افکارنیوز، " راینیشن پست "، برلین مجوز صادرات تسلیحات دیگری را به عربستان سعودی تصویب کرده و همچنان به ای اقدام بحثبرانگیز ادامه می دهد.

به نوشته این روزنامه آلمانی، وزارت اقتصاد آلمان در چهار ماهه ابتدایی سال جاری صادرات تسلیحاتی به ارزش حدود ۳۰ میلیون یورو به عربستان سعودی را تصویب کرده است.

روزنامه " تاگس اشپیگل " در چاپ امروز خود با استناد به پاسخ دولت آلمان به یک درخواست پارلمانی فراکسیون چپ ها در پارلمان این کشورنوشت، این تسلیحات شامل مهمات و لوازم جانبی برای هواپیماهای جنگی، اجزاء و قطعات سازنده برای موشک های کروز و خودروهای زرهی بوده است.

ارسال سلاح به رژیم های دیکتاتوری عرب حاشیه خلیج فارس مدت هاست که مسئله ای بحثبرانگیز و مورد اختلاف در بین سیاستمداران آلمانی است.

در پاسخ وزارت اقتصاد به این درخواست پارلمانی آمده است که تنها در نیمه اول آوریل مجوز صادرات تسلیحاتی به ارزش ۱۲.۸ میلیون یورو به عربستان سعودی تصویب شده است.

جامعه بین المللی سال هاست که به نقض حقوق بشردر عربستان سعودی انتقاد وارد می کند. از طرفی از اواخر ماه مارس یک ائتلاف نظامی به رهبری آل سعود حملات هوایی را در یمن و در مبارزه با حوثی ها آغاز کرده است که بر اساس اطلاعات سازمان ملل در این حملات تا به حال حدود ۱۵۰۰ نفر کشته شده اند.

وزارت اقتصاد آلمان به رهبری " زیگمار گبریل " از این مصوبات ارسال سلاح برای عربستان دفاع کرده و یک سخنگوی این وزارتخانه به تاگس اشپیگل گفته است که ارسال تسلیحات جنگی به کشورهای جهان سوم می تواند در موارد جزئی و متناسب با منافع سیاست امنیتی یا خارجی آلمان تصویب شود.

سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان این اقدام وزارت اقتصاد کشورش در ارسال تسلیحات به عربستان با توجه به شروع جنگ یمن را غیر مسئولانه خوانده و تصریح کرد که این مصوبات باید سریعا لغو شود.