به گزارش افکارنیوز، «عبد الله المحیسنی»، مفتی سعودی که به نزدیک بودنش به گروه‌های تروریستی تکفیری فعال در سوریه از جمله داعش و جبهه النصره معروف است، پس از رجز خوانی‌ در صفحه اینترنتی‌اش در «توئیتر» در خصوص موفقیت‌ها و پیروزی‌های گروه‌ تکفیری جبهه النصره در تصرف شهرهای ادلب و جسر الشغور در استان ادلب، هم اکنون ندای استغاثه و درخواست کمک برای جلوگیری از سقوط و از دست دادن این دو شهر و همچنین منطقه «القلمون» را سر می‌دهد.

این مفتی تکفیری سعودی در جدیدترین پستی که در توئیتر گذاشته، پیش بینی کرده که خیلی زود باید در انتظار سقوط شهر جسر الشغور و منطقه القلمون باشیم و به همین منظور از دیگر گروه‌های تروریستی درخواست کمک‌های انسانی، نظامی و مالی کرده است.

المحیسنی در پست خود تاکید کرده است که گروه‌های مسلح تشکیل دهنده «جیش الفتح» که طی یک ماه اخیر ادلب و جسر الشغور را تصرف کرده‌اند، در وضعیت مالی سختی بسر می‌برند، به گونه‌ای که مجبور شده‌اند، حقوق عناصر خود را قطع کنند و با آنها برای خود تسلیحات نظامی تهیه کنند، در حالی‌که طول این مدت هیچ یک از گروه‌های متمول مسلح پشیزی به جیش الاسلام کمک کنند و جیش الاسلام از این حیثمورد بی‌مهری و حتی خیانت واقع شده‌اند.

این مفتی تکفیری سعودی تاکید کرد: در صورت ادامه این بی‌توجهی‌ها و خیانت‌ها باید در انتظار سقوط جسر الشغور به خاطر کمبود ذخایر تسلیحاتی باشیم.

وی همچنین برای نجات القلمون از سیطره ارتش سوریه و مقاومت حزب الله و تغییر معادله میدانی به سود گروه‌های مسلح درخواست ۲ میلون دلار کمک مالی کرده است.

المحیسنی دلیل نوشتن این پست را گلایه و شکایت اتاق عملیات گروههای مسلح در ادلب و القلمون به خاطر عدم دریافت کمکهای مالی و تسلیحاتی عنوان کرد.