به گزارش افکارنیوز، شیخ " نعیم قاسم " در مراسم همبستگی با ملت یمن با اشاره به جنایات ائتلاف عربستان سعودی علیه یمن گفت: حوادثیمن بر وجود جامعه بین المللی مترقی و حامی حقوق ملت ها خط بطلان کشید و ما چهره واقعی این جامعه جهانی وحشی را که به خاطر منافع خود با برخی کشورهای منطقه ای و برخی شاهزادگان نفتی در مقابل اراده ملت ها صف آرایی کرد، شاهد هستیم.

وی تاکید کرد: از همان آغاز موضع واضحی داشته ایم. ما مخالف طرح آمریکایی - اسرائیلی بوده ایم که طرح القاعده نیز در مرحله بعدی به آن افزوده شده است. الان نیز طرح سعودی به آنها اضافه شده است.

شیخ نعیم قاسم افزود: ما مخالف طرح آمریکایی - اسرائیلی - القاعده - سعودی هستیم که در مسیر محروم کردن ملت ها از حقوق خود حرکت می کند و ظلم و ستم بر آنها روا می دارد و تلاش می کند تا بر جهان و سرنوشت ملت ها سلطه یافته و ملت ها را از حقوق و آزادیها در درون مرزهایش نیز محروم کند. اینها اصول مشترک بین این طرحها است. در واقع، این، یک طرح بزرگ است که حقوق ملت ها و عزت آنها را رعایت نمی کند.

شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: حزب الله در کنار ملت یمن و ملت فلسطین و ملت های منطقه باقی خواهد ماند و هرگونه رویکردی را برای سلب حقوق، کرامت و اراده ملت ها را رد می کند؛ حال این کار هرچه می خواهد هزینه داشته باشد.

وی با اشاره به مبارزه حزب الله و ارتش سوریه با تروریست ها در منطقه قلمون در مرز بین دو کشور و ارتباط اقدامات علیه کشورهای منطقه با یکدیگر افزود: آنچه در لبنان می گذرد؛ جدا از تجاوزگری علیه سوریه نیست که با هدف از بین بردن سوریه مقاوم صورت می گیرد. این امر جدا از تحولات در فلسطین برای ضربه زدن به مسئله فلسطین، و همچنین جدا از تحولات عراق برای تجزیه و تقسیم آن و جدا از حوادثیمن برای سلب آزادی و کرامت و اراده ملت آن نیست.

شیخ نعیم قاسم تاكيد كرد: طبيعي است كه دركنار حق و حقيقت باشيم و در اين مسير حركت كنيم. طبيعي است كه وقتي در لبنان موفق مي شويم آنها در فلسطين و يمن موفق مي شوند. وقتي در فلسطين موفق مي شويم، در لبنان و يمن موفق مي شويم. مردم يمن به ياري خداوند موفق خواهند شد و ثمره اين موفقيت را خواهند چيد زيرا طرح حق و حقيقت يكي است.