كلوپ هاي شبانه (ديسكوها) در امارات به پديده خطرناكي تبديل شده اند كه از گردشگران خارجي قرباني مي گيرند.

به گزارش ایرنا برخی شرکتهای هواپیمایی که به امارات پرواز دارند، برگه هایی جهت اطلاع رسانی به منظور اتخاذ تدابیر احتیاطی توسط گردشگران در اختیار آنان قرار می دهند تا از خطرهای حضور در کلوپ های شبانه این کشور از خود حفاظت کنند.

کلوپ های شبانه امارات به ویژه دبی که یکی از مراکز حضور گردشگران خارجی است، در ماههای اخیر به مراکز خطرناکی برای گردشگران خارجی تبدیل شده اند.

به دنبال قربانی شدن چند گردشگر خارجی در کلوپ های شبانه دبی، زنگ خطر حضور این گروهها در این اماکن به صدا درآمده است.

سفارت انگلیس نیز پیشتر به شهروندان این کشور نسبت به حضور در کلوپ های شبانه دبی و دیگر امارتهای کشور امارات هشدار داده بود.

این سفارتخانه نسبت به دریافت برخی اقلام خوراکی در کلوپ های شبانه به گردشگران این کشور هشدار داده است.

با این وجود هیچیک از گردشگران خارجی هشدارهای مقامات مسوول و شرکتهای هواپیمایی را جدی نگرفتند، تا اینکه تعدادی از آنان هنگام حضور در این اماکن قربانی تبهکاران شدند.

برخی سفارتخانه های خارجی نیز به دنبال اتفاقات ماههای اخیر در کلوپ های شبانه امارات، به خطرات حضور در این کلوپ ها به شهروندان خود هشدار دادند.

این سفارتخانه ها به شهروندان خود نسبت به رفتن به کلوپ های شبانه و استفاده از نوشیدنی ها در این اماکن هشدارهای متعددی منتشر کرده اند.

در این اطلاع رسانی ها آمده است: در این اماکن دارویی درون نوشیدنیها ریخته می شود که آثار ' هیپنوتیزم ' و فراموشی بر قربانی در پی دارد و این دارو به گونه ای عمل می کند که قوه تعقل و تفکر فرد را گرفته و حافظه وی را نیز مختل می کند.

این قرص های سفید رنگ، بی بو و بی طعم و نام تجاری آن ' روهیپنول ' است که توسط شیادان به قربانیان خود توسط نوشیدنیهای سرد خورانده می شود.

این قرص علاوه بر عوارض مخرب آن، قربانیان چه مرد و چه زن را در معرض انواع سوء استفاده های جنسی قرار می دهد که اغلب آنها نیز چنانچه واقعه را به یاد داشته باشند، از ترس مواجهه با اتهامات کیفری در امارات سکوت اختیار می کنند.

قربانیان در گزارشات خود، آخرین مشاهداتشان پس از نوشیدنی را لبخندی از جانب آورنده توصیف کرده و پس از آن در مکانی دیگر در حالتی نامناسب بیدار شده اند. گزارش اینگونه جرایم این خطر را به دنبال دارد که قربانی در صورت ناتوانی از اثبات اتهام، به جرم روابط نامشروع توسط دادگاه امارات مجازات شود.

چندی پیش یک زن در فجیره که قربانی اینگونه اعمال شده بود و پس از استفاده از یک نوشیدنی از سوی سه مرد مورد تجاوز قرار گرفته، از طرف دادگاه امارات به هشت ماه زندان محکوم شد.
بر اساس قانون امارات، روابط نامشروع با مجازاتهای سنگینی از جمله حبس از شش ماه تا یک سال محکوم می شود.

قربانیان در کلوپ های شبانه به دلیل ناتوانی در اثبات ادعای خود، توسط دادگاه امارات زندانی و محاکمه می شوند.

استفاده از قرص های روهیپنول موجب سرگیجه و فراموشی موقت شده و پس از رفع این حالت، هیچگونه اثری از این دارو در بدن استفاده کنند برجایی نمی ماند.

به همین دلیل افراد قربانی در کلوپ های شبانه که به دام جنایتکارانه می افتند، امکان اثبات ادعای خود را نداشته و از سوی دادگاههای امارات محکوم می شوند.

بسیاری از گردشگران خارجی بدون اطلاع از اینگونه اعمال جنایتکارانه، در کلوپ های شبانه دبی و دیگر امارتهای کشور امارات حضور می یابند.

عمده قربانيان كلوپ هاي شبانه در امارات را زنان تشكيل مي دهند كه به دليل استفاده از نوشيدنيهاي آلوده به قرصهاي رهيپنول، مورد سو استفاده جنسي قرار مي گيرند.