خبرگزاری دانشجو؛ هوشيار زيباری روز چهارشنبه بدون اشاره به مدرک خاصی، خواستار توقف حملات ايران به مناطق مرزی کردنشين عراق شد و گفت اين اقدام ايران به روابط دو کشور لطمه وارد می کند.

هوشیار زیباری که با خبرنگاران صحبت می کرد، گفت: «ما باردیگر از حکومت ایران می خواهیم به گلوله باران پایان دهد، چرا که این برای روابط ایران و عراق سازنده نیست و به این روابط لطمه وارد می کند.»

اظهارات زیباری مبنی بر خدشه دار شدن رابطه ایران و عراق در حالی عنوان می شود که منطقه کردنشین عراق به شکل خودمختار اداره می شود و عملا دولت عراق تسلطی بر این منطقه ندارد.

هوشیاری زیباری همچین گفته است: «طی پنج سال گذشته گلوله باران ها به صورت متناوب وجود داشته است، اما این بار زمان بمباران ها طولانی تر شده است.»

به گفته وزیر امور خارجه عراق این گلوله باران ها بی هدف بوده به مزارع و مناطق روستایی آسیب وارد می کند.

افاضات مضحک وزیر خارجه عراق(که خود وی نیز از اقلیت کرد می باشد) در حالی عنوان می شود که بر اساس آنچه روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران منتشر کرده، آمده است: درگیری های ایجاد شده با گروهک تروریستی پژاک در منطقه مرزی آلواتان سردشت، رخ داده نه در مناطق کرد نشین عراق!

وزیر خارجه عراق و برخی مسئولین دولت خود مختار کردستان عراق در حالی از ایران می خواهند(بدون ارائه سندی) از حمله به خاک مناطق کرد نشین پرهیز نماید که طی سالیان اخیر، منطقه خودمختار کردستان عراق به جولانگاه تروریست ها تبدیل شده است.

گفتنی است، علاوه بر همکاری مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق با صهیونیست ها و فعالیت آزاد شرکت های اقتصادی آنها در شمال عراق، وی منطقه را به مکان امنی برای گروه های تروریستی نظیر پژاک و حزب کارگران کردستان عراق(پ ک ک)، کومله و دموکرات تبدیل کرده است.

لازم به ذکر است دولت ترکیه نیز به عنوان همسایه شمالی منطقه خودمختار کردستان عراق، بارها به این دولت بدلیل پناه دادن به تروریست ها هشدار داده است و چندین بار نیز بدلیل بی توجهی مسئولان منطقه خود مختار، ارتش ترکیه مستقیم وارد شده و به مناطقی در شمال عراق حمله کرده است.

اخیرا نیز در پی اقدام رزمندگان قرارگاه حمزه سیدالشهدا‌(ع) مبنی بر پاکسازی مناطق مرزی شمال غرب کشور از لوثوجود عوامل ناامنی و مزاحمت برای مردم، در یک درگیری شدید در منطقه مرزی آلواتان سردشت، ده‌ها نفر از اشرار و تروریست‌های گروهک موسوم به پژاک کشته، زخمی و اسیر شدند و مواضع آنان نیز منهدم و به تصرف درآمد.

یکی از مقامات ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفته است: تا زمانی که نیروهای دولت مرکزی عراق و اقلیم کردستان در مرز مشترک میان ایران و عراق مستقر نشوند، حملات به مواضع پژاک ادامه خواهد داشت.

این مقام ارشد نظامی کشورمان در قرارگاه حمزه همچنین گفته است: دولت عراق باید با استقرار نیروهای انتظامی و نظامی دولت مرکزی یا اقلیم کردستان در مرز مشترک کردستان عراق و ایران مسئولیت حفاظت از مرزهای مشترک را بپذیرد.

بر اساس این گزارش های دریافتی در این درگیری ها سه نفر از رزمندگان سپاه اسلام نیز مجروح شدند.

گفتنی است، چندی پیش یکی از مقامات نظامی ارشد کشورمان در خبری عنوان داشت: مسعود بارزانی، رئیس منطقه خودگردان کردستان عراق، بدون اطلاع دولت مرکزی این کشور ۳۰۰ هزار هکتار زمین در اختیار «گروهک تروریستی پژاک» قرار داده، و هشدار داد که ایران به حملات خود برای نابودی این گروه ادامه خواهد داد.

با وجود اقدامات مقتدرانه سپاه پاسدران، دستگاه سیاست خارجی کشورمان آنچنان که باید و شاید بر مقامات عراقی و اقلیم کردستان عراق مبنی بر پناه ندادن بر تروریست ها فشار نیاورده است.

دولت جمهوری اسلامی ایران باید تا ریشه کنی گروه های تروریستی به اقدامات تهاجمی خود ادامه دهد، تا دولت های منطقه از پناه دادن و تجهیز تروریست ها دست بردارند.

در این راستا مسئولین دیپلماسی کشورمان نیز باید به فعالیت های خود در عرصه خارجی افزوده و با فشار بر کشورهایی نظیر آلمان (مامن رهبر تروریستی پژاک) که در عرصه بین المللی مدعی دفاع از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم هستند مانع از ادامه حیات چنین گروه هایی شود.