به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی "جروز الم پست " نوشت: رژیم صهیونیستی سعی دارد همزمان با مراجعه تشکیلات خودگردان فلسطین به سازمان ملل به منظور درخواست عضویت کامل فلسطین در این سازمان در ماه سپتامبر آینده، نیروهای خود را با هدف مقابله با تظاهرات احتمالی در مرزها، در جولان اشغالی مستقر کند.

به نوشته این روزنامه ارتش رژیم صهیونیستی خود را برای احتمال استقرار نیروهای سوریه در مرز برای دفاع از تظاهرات‌کنندگان و تلاش آنها برای نفوذ به داخل فلسطین اشغالی آماده می‌کند.

یک افسر رژیم صهیونیستی در این‌باره گفت: ما با غیرنظامیانی مواجه هستیم که قصد دارند تظاهراتی را برگزار کنند و سپس ارتش[سوریه] به بهانه دفاع از غیرنظامیان به آنها خواهد پیوست.

جروز‌الم پست همچنین پیش‌بینی کرد که ارتش اسرائیل تانک‌ها و سربازان خود را در امتداد مرز فلسطین اشغالی به منظور مقابله با نیروهای سوریه مستقر کند.

۱۵ ماه می گذشته همزمان با سالروز فاجعه اشغال فلسطین آوارگان فلسطینی با برگزاری تظاهرات گسترده در روستای "مجدل شمس " واقع در جولان اشغالی سعی داشتند به داخل فلسطین اشغالی وارد شوند که ارتش رژیم صهیونیستی به روی آنها آتش گشوده و بیش از ۲۰ را شهید کرد.