به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف نوشت: "اد لیولین " رئیس ستاد کارکنان "دیوید کامرون " دیشب برای دومین بار در ظرف یک هفته در معرض توجه رسانهها قرار گرفت چرا که دفتر نخست وزیری اعلام کرد وی در ضیافت اسکاتلندیارد که در آن "نیل والیس " معاون سابق سردبیر هفته نامه "نیوز آو در ورلد " شرکت کرده است.

بر اساس این گزارش، لیولین و " اندی کولسون " مدیر سابق ارتباطات دفتر نخست وزیری انگلیس در ضیافت شامی که از سوی " سر پل استیونسون " رئیس پلیس مستعفی لندن برگزار شده بود، شرکت کردند.

اما منابع دفتر نخست وزیری ضیافت فوق را کم اهمیت ارزیابی کرده‌اند.

انتظار می‌رود حزب کارگر شرکت مقام دفتر نخست وزیری در ضیافت فوق را زیر سوال ببرد.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نیز در گزارشی نوشت: ملاقات‌ها نشان دهنده این است که مقامات ا نگلیسی با مردوخ ارتباط داشته‌اند.

نیویورک تایمز ادامه داد: همانطور که رسوایی شنود غیرقانونی قلب سیاستمداران انگلیسی را در هفته‌های اخیر به لرزه در آورده است، یک چهره به شکل قابل توجهی ساکت بوده است؛ " جرج آزبورن " وزیر خزانه‌داری که نقش تعیین کننده‌ای در آوردن " اندی کولسون " به دفتر نخست وزیری انگلیس ایفا کرده است.

این امر به شکل زیادی دولت انگلیس را خجالت زده کرده است.

فشار بر آزبورن دیروز همزمان با افشای جزئیات جلسات وی با مردوخ و سران شرکت تابعه نیوزکورپوریشن یعنی نیوز اینترنشنال در انگلیس افزایش یافت.

گفته میشود، جزئیات یک دفتر خاطرات به وب سایت رسمی وزارت خزانه داری ارسال شده که نشان میدهد جلسات آزبورن حتی پس از آغاز تحقیقات جدید پلیس درباره شنودغیرقانونی ادامه داشته است.