به گزارش افکارنیوز، " ولادیمیر پوتین " رئیس جمهور روسیه پیش از دیدار با " حیدر العبادی " نخست وزیر عراق گفت که مسکو همکاری نظامی با بغداد را تقویت می‌کند.

از سوی دیگر " سرگی لاوروف " وزیر امور خارجه روسیه پیش از دیدار نخست وزیر عراق با پوتین " اعلام کرد که این کشور تمامی اقدامات مورد نیاز برای کمک به عراق در مبارزه با داعش را اتخاذ می‌کند و آماده ارسال سلاح به عراق است.

همچنین نخست وزیر عراق گفت که نیروهای امنیتی این کشور در چندین جهت رمادی را محاصره کرده و آماده آزادسازی آن در نزدیک‌ترین زمان ممکن هستند.

العبادی پس از رسیدن به مسکو با " دیمیتری میدویدیف " نخست وزیر روسیه دیدار کرد و گفت: روابط دوجانبه روسیه و عراق وارد مرحله تصاعدی شده است.

میدویدیف نیز در ابتدای دیدار العبادی در مسکو گفت که این اولین سفر العبادی به مسکو بوده و نشانگر عزم سران عراق در توسعه همکاری‌های مختلف با روسیه است.

نخست‌وزیر عراق، دیروز کمی پیش از سفرش به مسکو در سخنانی که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، گفت: «این سفر در راستای تأکید بر روابط مستحکم بین عراق و روسیه در زمینه‌های اقتصادی، تکنولوژی و نظامی انجام می‌شود.»

العبادی افزود «عراق قراردادهای تسلیحاتی بیشتری با روسیه منعقد کرده که برخی از آنها به تاخیر افتاده است که در این سفر اجرایی خواهند شد.»

وی خاطرنشان کرد «شرایط فعلی عراق سفر به روسیه و بررسی منابع متعدد تامین سلاح را ضروری می‌سازد.»

از سوی دیگر، العبادی با اشاره به اوضاع شهر الرمادی در استان الانبار، گفت: به خانوادههایمان در الرمادی میگویم که ما برای مبارزه با داعشیها میآییم.