به گزارش افکارنیوز، ‌ سایت " مراه البحرین " اعلام کرد: فعالان عربستانی برخی از صفحات کتاب فتنه انگیز یکی از مبلغان نزدیک به موسسه رسمی سعودی را پخش کردند که در آن به مسجد " العنود " شهر دمام اشاره می کند و اقدام مسؤولان در اعطای مجوز احداثاین مسجد را به علت اینکه مربوط به شیعیان است، محکوم می کند.

در کتاب ناصر بن سلمان العمر موسوم به " واقعیت رافضی ها در سرزمین توحید " چاپ شده در سال ۲۰۱۰ میلادی آمده است: اما در سرزمین اهل سنت، مثل الدمام، رافضی ها مجالسی را نظیر مجالس حسینیه ها در داخل خانه ها برگزار می کنند. در این مجالس جشن یا عزاداری یا نظایر آن برگزار می شود. همچنین به آنها یک مسجد جامع در محله العنود داده دشه است که در آن نماز می گذارند و نام وزارت حج و اوقاف نیز آشکارا در ورودی مسجد درج شده است.

وی در این کتاب افزود: " رافضی های سعود نظیر سایر رافضی ها هستند. "

سلیمان العمر رئیس هیئت موسوم به " تامل در قرآن کریم " و عضو هیئت عالی " انجمن علمای مسلمان " است. او همچنین ناظر کل موسسه " دیوان مسلم " در عربستان است.

سلیمان العمر در یکی از فصلهای کتاب خود با عنوان " مظاهر شرک و بدعت " نوشت: " مظاهر شرکت و بدعت اعلام شده در سرزمین توحید، همان اقدام رافضی ها در سنگ کاری قبور و ایجاد مقبره است. همه قبور منطقه قطیف و نواحی آن این شیوه بدعت آمیز را در خود دارد. "

این مبلغ وهابی پس از انفجار دیروز در مسجد دمام، اظهارات فتنه انگیزانه و تفرقه افکنانه خود را شدت بخشیده است.

یکی از کاربران با نام " محمد السیف " در واکنش به مطالب تفرقه افکنانه سلیمان عمر در تویتر نوشت: یا شیخ ناصر، عامل این انفجار احتمالا کتاب شما(واقعیت رافضی ها در سرزمین توحید) را خواند، و با مطالب شما تحریک شد.