به گزارش افکارنیوز، گروه تروریستی تکفیری «داعش» امروز(شنبه) شماری از ساکنان شهر «رقه» را که پایگاه اصلی‌اش در سوریه بشمار می‌آید، به گلوله بست و تیرباران کرد.

این افراد تلاش داشتند، از شهر رقه و خفقان حاکم بر آن به ترکیه فرار کنند. به همین منظور به روستای «نص تل» در ریف حسکه که در جوار رقه واقع شده، رفته بودند تا با عبور از مرز، خود را به خاک ترکیه برسانند.

اما عناصر تکفیری داعش از موضوع اطلاع یافته و پس از دستگیری، تمام آنها را به گلوله بسته و تیرباران کردند.

منابع محلی تاکید می‌کنند که با پیشروی کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه از حسکه به سمت رقه وبه خطر افتادن موقعیت داعش در این منطقه، این گروه تروریستی تکفیری درصدد استفاده از اهالی مناطق تحت تصرف خود به عنوان سپر انسانی است و به این طریق مانع پیشروی مبارزان کُرد شود.

انتقال خانواده‌های داعش از تل ابیض به رقه

اما از شهر تل ابیض در ریف رقه گزارش شده است، پس از موفقیت کمیته‌های مردمی کُردهای سوریه در آزادسازی شهرک «بیر حبش» در ریف غربی تل ابیض و عقب نشینی عناصر داعش از آن، تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کرد.

در اولین اقدام، داعش دستور انتقال خانواده‌های عناصرش از شهر تل ابیض به رقه را صادر کرد که نشان از نگرانی جدی این گروه تروریستی تکفیری از پیشروی کُردها به مناطق تحت تصرفش دارد.

از سوی دیگر، جنگنده‌های ائتلاف بین المللی ضد داعش نیز یک کاروان خودروهای نظامی داعش را اطراف روستای الحریه در غرب تل ابیض هدف گرفت.

گزارش شده، اطراف روستای الحریه در غرب شهر تل ابیض، واقع در ریف رقه درگیری‌های شدیدی بین مبارزان کُرد با عناصر داعش در جریان است.