به گزارش افکارنیوز، گروه تروریستی داعش روز گذشته در مساجد الرمادی با صدور فرامینی، از اهالی خواست تا شهر را ترک نکنند. همچنین مراکز توبه برای نیروهای شوراهای بیداری و ارتش افتتاح کرد.

یکی از مسئولان استان الانبار در گفتگو با روزنامه سعودی الحیاه گفت: هر روز که ورود ارتش رمادی به تاخیر افتد، به نفع داعش خواهد بود، زیرا این گروه تروریستی بر استحکامات خود در این شهر می افزاید و کار دشوار تر می شود.

به گفته این مسئول، داعش در رمادی مراکز " توبه " تاسیس کرده است و از نظامیان و مردم عشایر می خواهد تا در این مراکز اعلام توبه کنند. این در حالی است که بیش از ۸۵ هزار نفر از اهالی شهر گریخته اند.

برخی شاهدان عینی از داخل شهر در تماس با الحیاة تاکید کردند که داعش از اهالی شهر خواسته که خانه های خود را ترک نکنند و تهدید کرده که هر کسی از این دستورات سرپیچی کند به شدت مجازات می شود.

به گفته این شاهدان، عناصر داعش در اقدامی پیشدستانه برای جلوگیری از پیشروی ارتش به همراه نیروهای داوطلب مردمی، ورودی و خروجی های شهر را بمبگذاری کرده اند.

به گفته شاهدان، عناصر داعش که از ملیت های مختلف هستند، اهالی شهر را تشویق کردند تا برای اعلام " توبه " به مراکز وابسته به مساجد مراجعه کنند؛ این تصمیم شامل نیروهای ارتش و پلیس ونیروهای شوراهای بیداری می شود.