به گزارش افکارنیوز، عملیات نظامی به منظور آزادسازی استان صلاح الدین عراق از سیطره داعش تا پاکسازی کامل آن از عناصر تروریستی ادامه دارد.

مقامات محلی صلاح الدین نیز از کاهش حضور تروریست‌ها در این استان و تمرکز آنها تنها در منطقه الصینیه و الشرقاط خبر می‌دهند.

کمیته امنیتی صلاح الدین تاکید کرده که آزادسازی کامل این استان از لوثتروریست‌های داعش نزدیک است.

«خالد جسام» نائب رئیس کمیته امنیتی استان صلاح‌ الدین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد تاکید کرد: اعلام آزادی کامل صلاح الدین از سیطره داعش بسیار نزدیک است چرا که تنها مناطق الشرقاط و الصینیه تحت کنترل این ترویست‌هاست.

وی افزود: نیروهای داوطلب مردمی و یگان‌های نظامی دیگر به عملیات‌های نظامی خود برای پاکسازی کامل استان از سیطره داعش را ادامه می‌دهند.

جسام تاکید کرد: نیروهای امنیتی به اهالی شرقاط پیام داده‌اند که از این شهر خارج شوند تا کار پاکسازی کامل آن از تروریست‌ها انجام شود.

نائب رئیس کمیته امنیتی استان صلاح الدین عراق درباره روند بازگرداندن خانواده‌های آواره به مناطق آزاد شده این استان گفت: این امر، کار ساده‌ای نیست به خصوص که شمار شهروندان آواره صلاح الدین به یک میلیون و پانصد هزار نفر می‌رسد.

وی ادامه داد: بازگرداندن خانوادههای آواره صلاح الدین به خانههای خود به صورت تدریجی در حال انجام است و جریان برق و برخی دیگر از خدمات شهروندی نیز به مناطق این استان بازگشته و بازارها و مراکز بهداشتی هم آماده خدماترسانی هستند.