به گزارش افکارنیوز، رسانه های عراق اعلام کردند: یک منبع اطلاعاتی در فرماندهی نیروهای داوطلب مردمی عراق در استان الانبار از انهدام مرکز اطلاعات گروه تروریستی داعش در فلوجه خبر داد که افسران اطلاعاتی بعثی و عرب در آن فعالیت می کردند.

این منبع تاکید کرد جنگنده های ارتش عراق توانستند قوی ترین و بزرگترین مرکز اطلاعاتی باندهای تروریستی داعش را در فلوجه منهدم کرده و تمام تروریست هایی را که در این مکان حضور داشتند، به هلاکت برسانند.

این منبع افزود این مرکز موسوم به مرکز الاجناد در مرکز فلوجه قرار داشت که افسران اطلاعاتی رژیم بعثی سابق عراق و افسران اطلاعاتی از برخی کشورهای عربی در آن فعالیت می کردند و تجهیزات الکترونیک بسیار پیشرفته هم در این مرکز وجود داشت.

انسجام نیروهای مردمی در برابر تکفیری ها

نیروهای داوطلب مردمی، حمله تروریست‌های داعشی در اطراف فلوجه را خنثی کردند.

نیروهای داوطلب مردمی وابسته به جریان شهید محراب(گردان های عاشورا و گردان های العقیده) با تشکیل یک جبهه واحد، حمله تروریست های تکفیری داعش به اطراف شهرستان فلوجه را دفع کردند.

بر اساس گزارش خبرنگار الفرات، باندهای تروریستی داعش از عصر سه شنبه، مناطقی در اطراف فلوجه واقع در استان الانبار را هدف حملات خود قرار دادند، اما نیروهای داوطلب مردمی با دفع این حملات، خسارت ها و تلفات سنگینی به آنها وارد کردند.

بر اساس این گزارش، نیروهای مردمی گردان های عاشورا و گردان های العقیده، یک جبهه نظامی یکپارچه را در نزدیکی الجسرالیابانی در الکرمه ایجاد کرده اند.

فرماندهی عملیات مشترک(نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی) صبح سه شنبه، محورهای آغاز عملیات نظامی ویژه آزادسازی استان الانبار از اشغال تروریست های داعشی را اعلام کرده بود.

تاکید العبادی بر پیروزی بر تروریست های داعشی

خبر دیگر این که حیدرالعبادی نخست وزیر عراق تاکید کرد عراق بر تروریست ها پیروز خواهد شد، زیرا ملت این کشور اراده پیروزی را در اختیار دارد و افراد شجاعی در این کشور حضور دارند که با تروریسم می جنگند و پیروزی هایی را بر تروریست ها محقق می کنند. نیروهای عراقی، جهان را وادار کردند تا از عراق در جنگ با تروریسم حمایت کند و در کنار آن قرار گیرد.

نخست وزیر عراق از توطئه های فراوان علیه این کشور خبر داد که با جانفشانی و مبارزه نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی، این توطئه ها خنثی شده است.

وی خاطر نشان کرد هیچ نیروی خارجی در خاک عراق با تروریسم نمی جنگد و فقط نیروهای عراقی هستند که با تروریسم می جنگند.

تاکید حکیم بر ضرورت حمایت از نیروهای امنیتی و داوطلب مردمی

خبر دیگر این که سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلامی اسلامی عراق بر ضرورت حمایت و پشتیبانی از نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی که از روز دوشنبه بیست و دوم تیر، عملیات بزرگ نظامی برای آزادسازی الانبار از اشغال تروریست های داعشی را آغاز کرده اند، تاکید کرد.

پاکسازی منطقه الدواجن فلوجه

خبر دیگر این که، منطقه الدواجن در شمال فلوجه از اشغال تروریست های تکفیری آزاد شد.

به گزارش تسنیم به نقل از الفرات، گردان های الجهاد شاخه نظامی جنبش الجهاد و البناء توانستند منطقه الدواجن در شمال فلوجه را از لوثتروریست های داعشی پاکسازی کنند.

بر اساس این گزارش، نیروهای داوطلب مردمی در این عملیات، تلفات و خسارت های سنگینی را در نبردهایی که ساعت ها به طول انجامید، به داعش تحمیل کردند.

پاکسازی مناطق البوحمدان و البوعیسی در شمال فلوجه

نیروهای داوطلب مردمی توانستند مناطق البوحمدان و البوعیسی واقع در شمال فلوجه را از لوثتروریست های داعشی پاکسازی کنند.

انهدام هفت خودرو بمب گذاری شده داعش در الرمادی

خبر دیگر این که هفت خودرو بمب گذاری شده و سلاح های متوسط و سبک تروریست های داعشی در شرق الرمادی منهدم شد.

یک منبع نظامی در فرماندهی پلیس استان الانبار گفت نیروهای پلیس توانستند در یک عملیات در منطقه حصیبه در شرق الرمادی، هفت خودرو بمب گذاری شده و سلاح های متوسط و سبک گروه تروریستی داعش را منهدم کنند. در این عملیات همچنین ۱۷ منزل بمب گذاری شده توسط داعش، کشف و بمب های جاسازی شده در آن خنثی شد.

انهدام دو خودرو حامل سلاح و مهمات داعش در الانبار

خبر دیگر این که، نیروهای داوطلب مردمی، دو خودرو حامل مهمات و سلاح گروه تروریستی داعش را در ناحیه البغدادی در غرب استان الانبار هدف قرار داده و منهدم کردند.