گروه بین الملل -دور گلد، مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در مصاحبه با لوموند عصبانیت خود را از مذاکرات هسته ای و روند آن ابراز کرده است.

به گزارشافکارنیوز؛ لوموند می نویسد: جزئیات قابل توجه است. اسرائیل در روز ۱۴ ژوئیه و قبل از اعلام رسانه ای جمع بندی مذاکرات هسته ای، نسخه ای از آن را دریافت می کند. این توافق یک شکست برای دیپلماسی اسرائیل است. بنیامین نتانیاهو در طی ۱۸ماه گذشته، بارها و بارها امتیازات داده شده به ایران را محکوم کرده است.

دورگلد اکنون از مواضع اسرائیل می گوید. وی معتقد است: «ایران اصلاح نشده و از لحاظ سیاسی تغییر نکرده است. هنوز دولتی در استانه هسته ای و با زیرساخت های گسترده است. نصب و راه اندازی هسته ای برچیده نمی شود. شاید اصلاح شود اما حذف نمی شود.»

وی می افزاید: «دولت های خاورمیانه خواهان خلع سلاح ایران هستند. من نه تنها از کشورهای همسایه ایران بلکه از تمام کشورهای خاورمیانه صحبت می کنم.»

دور گلد در قسمتی از مصاحبه خود به روابط شکل گرفته بین اسرائیل با عربستان و مصر اشاره می کند: «این موضوع دیدگاه مشترک کشورهای عرب سنی بود. من نمی توانم در مورد جزئیات همکاری شکل گرفته توضیح دهم. اما تمامی ما از چالش ایران نگران هستیم. کشورهای سنی عرب به عربی صحبت می کنند. اسرائیل به زبان عبری صحبت می کند. اما همه ما وقتی صحبت خاورمیانه می شود، اشتراک زبانی داریم.»

وی می گوید: «داعش سازمانی شیطانی است. اما اسرائیل میان تهدید داعش و قدرت های هسته ای تمایز قائل است. گرچه ما به داعش به عنوان یک دشمن نگاه می کنیم اما تهدید همسایگان برای اسرائیل بیشتر است. موضوع اساسی برای ما ایران در خاورمیانه است.»


مدیرکل وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در قسمتی از مصاحبه نتوانست ترس اسرائیل را از حزب الله لبنان پنهان کند: حزب الله حتی اگر نیروهای خود را در جنگ با داعش و النصره از دست دهد اما همچنان یک قدرت بسیار قوی باقی می ماند. سوء تفاهمی در غرب وجود دارد و فکر می کنند حزب الله یک سازمان معتبر برای مبارزه با حضور اسرائیل در لبنان است اما واقعیت این است که حزب الله دستگاه امنیتی ایران است. رهبران آن پایبند به اصل ولایت فقیه و آیت الله سید علی خامنه ای هستند. بنابراین حزب الله خطرناک تر از سایر گروه های تروریستی خاورمیانه است.