به گزارش افکارنیوز، ارتش سوریه با همکاری مقاومت لبنان ضمن آزاد کردن چندین منطقه راهبردی در شهر زبدانی، واقع در کوهپایه های این شهر و جادۀ مرتبط به دشت بردا، در این مناطق، قرارگاه های نظامی ایجاد کرد.

نظامیان سوری همچنین به پاکسازی بمب ها و مواد منفجره کارگذاشته شده توسط تروریست ها پرداختند.

خبرنگار شبکه العالم گزارش کرد که ارتش سوریه با کنترل همه ورودی های مشرف به جنوب زبدانی، زمینه گسترش عملیات نظامی در این منطقه و قطع ارتباط تروریست ها در الزبدانی و القلمون یا لبنان را فراهم کرد.

در این میان، عناصر مسلح، تلاش کردند به همتایان خود در القلمون بپیوندند یا به سمت لبنان فرار کنند، اما ارتش عرصه را بر آن ها تنگ و آن ها را محاصره کرد.

شبکه العالم به نقل از منابع نظامی تاکید کرد که در این درگیری، دست کم ۸۰ تن از عناصر تروریست جبهه النصره و احرار الشام کشته شدند و موقعیت های نظامی و خودروهای وابسته به عناصر مسلح تروریست، منهدم شد.

ارتش سوریه و کمیته های مدافع شهر در منطقه الفوعه و کفریا در ریف ادلب حملۀ بی امانِ عناصر مسلح را خنثی کرده و خسارت های سنگین جانی و تجهیزاتی به آن ها وارد کردند.

بر پایه این گزارش، ارتش سوریه ضمن پیشروی پیشروی از طریق جادۀ مشرف به شهر بنش، چندین قرارگاه نظامی که عناصر مسلح از آن ها برای حمله به فوعه استفاده می کردند را آزاد کرد.

در این میان، منابع نظامی، خبر برخی رسانه ها درباره تسلط عناصر مسلح تروریست بر پست ایست بازرسی المداجن را تکذیب و تاکید کردند که نیروهای ارتش، حمله عناصر مسلح را خنثی کرده و شماری از آنان را کشتند که از میان آن ها یکی از سرکردگان سعودی شناسایی شد.

خبرنگار شبکه العالم در سوریه همچنین از ادامه حملات خمپاره ای عناصر مسلح تروریست به شهرها و بمباران غیرنظامیان خبر داد و تاکید کرد که این حملات، خسارت های سنگینی به شهرها و اماکن غیرنظامی وارد کرده است.