به گزارش افکارنیوز، روزنامه «ینی شفق» ترکیه، ارتش ترکیه به بهانه افزایش تحرکات تروریستی در مرزهای این کشور با سوریه دستور داد تا وارد خاک سوریه شوند و با عناصر تروریستی داعش در شمال حلب درگیر شوند.

بر اساس این گزارش، ۶۰ نفر از کماندوهای ارتش ترکیه وارد روستای «عیاشه» سوریه شدند و این روستا را به طور کامل از عناصر داعش پاکسازی کردند.

روزنامه «ینی شفق» نزدیک به حزب حاکم ترکیه همچنین گزارش داد که عناصر داعش به سمت یکی از تانک‌های ارتش ترکیه و خوردوهای زرهی مستقر در مرز سوریه تیراندازی کردند.

در ادامه این گزارش آمده است که دو گردان ارتش ترکیه وارد این روستا شدند و تا عمق ۹ کیلومتر وارد خاک سوریه شدند.

یک مسئول ترکیه‌ای به خبرگزاری رویترز گفته که ارتش این کشور امروز(پنجشنبه) چندین فروند جنگنده به نزدیکی مرزهای سوریه و ریف حلب فرستاده است.

این مقام تُرک تاکید کرد که آنکارا در پی کشته شدن یک سرباز ترکیه‌ای در جنوب شرقی این کشور بر اثر تیراندازی عناصر تروریستی، تصمیم به ارسال جنگنده گرفته است.

یک سرباز ترکیه امروز بر اثر تیراندازی عناصر مسلح وابسته به داعش در سوریه کشته شد. یک نیروی پلیس دیگر ترکیه نیز در حمله عناصر مسلح در منطقه کردنشین دیاربکر واقع در جنوب شرقی این کشور کشته شد.

این چندمین اقدام تروریستی که طی هفته جاری داخل خاک ترکیه صورت می گیرد. یک عامل انتحاری دوشنبه هفته جاری خود را در میان ازدحام ناشی از یک گردهمایی در مرکز فرهنگی آمارا در شهر «سوروچ» استان شانلی اورفا ترکیه منفجر کرد که در پی آن ۳۰ نفر از مردم ترکیه کشته و حدود ۱۰۰ نفر نیز زخمی شدند.

برخی از کارشناسان و تحلیلگران سیاسی بر این باروند که این انفجارهای تروریستی می تواند مواضع دولت ترکیه را در ایجاد منطقه حائل مرزی با سوریه تقویت کند.

انتهای پیام/ح