به گزارشافکارخبر،تکه‌ای از کیک عروسی " الیزابت دوم " ملکه انگلستان با همسرش " فیلیپ دوگ ادنبره " به حراج گذاشته شد. انتظار می‌رود که قیمت این کیک مراسم عروسی که درسال ۱۹۶۷ برگزار شده بود، برای فروش در حراج به ۵۰۰ پوند استرلینگ برسد.


روزنامه انگلیسی " دیلی میل " نوشت این تکه کیک، از کیک میوه ای تهیه شده با مشروبات الکی، از جمله دو هزار تکه کیکی بود که با آن از مهمانان حاضر در این مراسم پذیرایی شد.این مراسم روز ۲۰ نوامبر سال ۱۹۴۷ درکاخ باکینگهام برگزار شد.این تکه کیک با گذشت ۶۸ سال از عمرش به علت مقدار الکلی که درآن هست، در پوشش اصلی خود و در وضعیت بسیار مناسب قرار دارد.
تکهای از کیک عروسی ملکه انگلیس به مزایده گذاشته شد+ عکس

تکه کیک در داخل جعبه ویژه هدایای سفید رنگ که بر آن با رنگ نقره ای دو حرف اول اسم الیزابت و فیلیپ و تاریخ عروسی حک شده است، قرار دارد.همچنین در داخل این جعبه کارتی است که روی آن نوشته است " با بهترین آرزوها از طرف شاهزاده الیزابت و دوگ ادنبره ".

این حراج یک هفته قبل از مراسم سالگرد نشستن ملکه الیزابت بر کرسی سلطنت انجام می شود.ملکه الیزابت رکورد طولانی ترین مدت نشستن بر تخت سلطنتی را در تاریخ خاندان حاکم سلطنتی در انگلیس یعنی ۲۳ هزار و ۲۲۷ روز دارد.