به گزارشافکارخبر،مهمان قسمت بعدی برنامه مستند Running Wild with Bear Grylls(تقریباً به معنی «دویدن در حیات وحش با بیر گریلز») باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا خواهد بود. این برنامه شبکه NBCکه از ماه ژوئیه ۲۰۱۴(تیر ۸۳) آغاز شده و به فصل دوم(هر فصل ۱۰ اپیزود) رسیده، تاکنون مهمانانی مانند مایکل جوردن بسکتبالیست داشته که در شرایط سخت برای بقا تلاش کرده‌اند و روش‌های مختلفی را برای پشت سر گذاشتن موانع طبیعی آزموده‌اند.

به نوشته ورایتی، شبکه NBC و شرکت برنامه‌سازی Electus روز دوشنبه اعلام کردند که باراک اوباما در اپیزودی از Running Wild with Bear Grylls همراه با یک ماجراجو، نویسنده و مجری تلویزیون بریتانیایی به نام ادوارد مایکل گریلز(ملقب به بیر گریلز به علت علاقه خاصی که به خرس‌ها دارد) به وسط برهوت یخ‌زده آلاسکا سفر خواهد کرد.

این اپیزود برنامه تلویزیونی قرار است اواخر سال جاری میلادی(اواخر پاییز) به روی آنتن برود و هدف آن جلب توجه عموم به تأثیر تغییرات اقلیمی بر شرایط زیستی منطقه آلاسکا است.

باراک اوباما این روزها سعی می‌کند به شکل‌های مختلف توجه خود را به مشکلات آب‌و‌هوایی و زیست‌محیطی نشان بدهد. گریلز اخیراً در توییتر خود جمله‌ای از باراک اوباما را نقل کرده که در یکی از نطق‌هایش گفته است: «تا وقتی من رئیس‌جمهوری آمریکا هستم، این کشور برای مقابله با تهدیدهای ناشی از تغییرات اقلیمی در جهان پیشقدم خواهد شد.»

فصل دوم Running Wild with Bear Grylls که از تیر ماه امسال شروع شده، اکنون در حال پخش است و تاکنون مهمانانی مانند کیت وینسلت، میشل رودریگز، چنینگ تاتوم و بن استیلر بازیگر در آن حضور پیدا کرده‌اند. این فصل از برنامه به زودی به پایان می‌رسد و اپیزود نهایی آن که در نیو اورلئان اتفاق می‌افتد، در تاریخ ۷ سپتامبر(۱۶ شهریور) بر آنتن خواهد رفت.

باراک اوباما ۵۴ ساله که در نوامبر سال ۲۰۰۸ (۱۳۸۷ خورشیدی) انتخاب شده و در ژانویه ۲۰۰۹ به کاخ سفید راه پیدا کرده، اولین رئیسجمهوری آمریکا است که در چنین برنامهای حضور پیدا میکند.