به گزارشافکارخبر،" هانس گئورگ ماسن "، رئیس نهاد فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان(سازمان اطلاعات داخلی آلمان) درباره خطر تروریسم راست افراطی جدید در کشورش هشدار داد.

وی که در گفتگو با هفته‌نامه اشترن سخن می‌گفت همچنین تصریح کرد: ما نمی‌توانیم این مسئله را رد کنیم که در شرایط فعلی گروه‌هایی شکل گیرند که آماده هستند حملات تروریستی راست افراطی را مرتکب شوند. شمار روزافزون حملات روی محل اقامت پناهندگان به‌شکل واضحی نشان می‌دهد که آستانه تحمل برای کاربرد خشونت پایین می‌رود.

هشدار درباره تروریسم جدید راست افراطی

ماسن مسئول چنین شرایطی را به‌خصوص در احزاب راست افراطی در آلمان دانسته گفت: این احزاب سعی می‌کنند نگرانی‌ها و نارضایتی‌های بخشهایی از جمعیت را ابزار کار خود قرار دهند. آنها از طریق تحریکات خود در راستای روی آوردن برخی‌ها به‌سمت خشونت مقصر هستند.

رئیس نهاد فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان همچنین از دولت خواست که با تحریکات گروه‌های افراطی در اینترنت مقابله کند.

وی همچنین درباره خطرات ترور از طرف گروه‌های اسلام‌گرای افراطی هشدار داده تصریح کرد این مسئله مانند گذشته همچنان اهمیت دارد.

ماسن همچنین یک حمله تروریستی مانند حمله خنثی شده اخیر در یک قطار سریع السیر تالیس در فرانسه را در هر زمان قابل تصور دانسته تصریح کرد: ما نمی‌توانیم از هر مکانی که تعداد زیادی از انسان‌ها در آن حضور دارند حمایت کنیم.

وی همچنین بر هوشیاری افراد و مدیریت خوب خطر از طرف سازمان‌ها تأکید کرد.

جریان پیوستن آلمانی‌ها به جبهه داعش قطع نمی‌شود

سازمان اطلاعات داخلی آلمان همچنین از حدود ۱۰۰۰ نفر تروریست بالقوه که تحت نظارت و کنترل قرار دارند خبر داده اعلام کرد که با این حال موج خروج اسلام گرایان افراطی در مسیر سوریه و عراق قطع نمی‌شود. بر اساس جدیدترین آمارها حدود ۷۳۰ نفر از تبعه‌های آلمانی اغلب جوان به گروه‌های تروریستی داعش پیوسته‌اند که یک‌پنجم آنها زن هستند.

این نهاد اطلاعاتی در آلمان همچنین اعلام کرد: حدود یک‌سوم این جهادی‌های افراطی آلمانی دوباره به وطن بازگشته‌اند که از بین آنها حداقل ۷۰ نفر شناسایی شده‌اند که در درگیری‌ها شرکت کرده و آموزش‌های تسلیحاتی دیده‌اند. ما نمی‌دانیم این افراد برای اینکه زمانی یک حمله تروریستی را انجام دهند یک مأموریت جنگی دریافت کرده‌اند یا خیر.

ماسن در بخش دیگری از سخنان خود انتقاد شدیدی به افشای اسناد محرمانه وارد کرده گفت: چنین نشتهای اطلاعاتی کار سازمان‌های امنیتی را به خطر می‌اندازد. من نمی‌دانم این نشتها کجا هستند اما می‌خواهم که این درزهای اطلاعاتی پر شوند.

حمایت از جاسوسی‌های آمریکا در آلمان

سازمان اطلاعات داخلی آلمان چندی پیش علیه دو روزنامه‌نگار وب‌سایت افشاگر " نتز پولیتیک " به‌دلیل افشای اسناد این سازمان مربوط به گسترش نظارت بر شبکه‌های اجتماعی شکایت کرد که این مسئله با انتقادهای زیادی مواجه شد.

وی همچنین از فعالیتهای آژانس امنیت ملی آمریکا حمایت و تأکید کرد: مانند سابق هیچ مدرکی دال بر این وجود ندارد که آژانس امنیت ملی آمریکا در آلمان خلاف علایق و منافع آلمان جاسوسی میکند.