به گزارشافکارخبر،حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه ایران که به لبنان سفر کرده است با سیدحسن‌ نصرالله دبیرکل حزب‌الله دیدار و درخصوص آخرین تحولات منطقه رایزنی کرد.

سیدحسن نصرالله در این دیدار با تبریک مجدد توافق هسته‌ای و تثبیت دستاورد جمهوری اسلامی ایران در حفظ و توسعه دانش هسته‌ای نقش مخرب رژیم صهیونیستی را در شرایط کنونی منطقه تمرکز بر سیاست تجاوز و توسعه‌طلبی خواند و مقاومت را در بهترین شرایط توانمندیف مقابل هرگونه تهدید علیه لبنان دانست.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین نقش تهران را در کمک به امنیت منطقه و مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی بسیار مهم دانست و بر ضرورت همراهی کشورهای منطقه برای کمک به امنیت و ثبات منطقه و مبارزه با تروریسم تکفیری تأکید کرد.

امیر عبداللهیان: ایران همواره از امنیت و ثبات لبنان و منطقه حمایت می‌کند

در این دیدار حسین امیرعبداللهیان اظهار داشت: ایران همواره از امنیت و ثبات لبنان و منطقه حمایت می‌کند و بر وحدت ملی در لبنان تأکید دارد.

وی گفت: ما از گفت‌وگوی لبنانیها حمایت می‌کنیم و معتقدیم دخالت خارجی سبب تشدید مشکلات در منطقه است.

معاون وزیرامورخارجه تأکید کرد: همه کشورهای منطقه باید مقابل توطئه رژیم صهیونیستی هوشیار باشند و کشورهای اسلامی نباید با بی‌بصیرتی برخی طرف‌ها در آتش جنگ، تروریسم و افراط‌گرایی بسوزند.

امیرعبداللهیان به‌منظور دیدار با استفان دی مستورا فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه و نیز گفت‌وگو با برخی مقامات لبنانی روز گذشته ‌وارد بیروت شد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران قرار است بعد از پایان سفر خود به لبنان عازم دمشق پایتخت سوریه شود.