به گزارشافکارخبر،شبکه خبری بی بی سی اعلام کرد: یک جوان انگلیسی که پیشتر به گروه تروریستی داعش در سوریه ملحق شده بود، در حمله هوایی آمریکا به هلاکت رسید.

این جوان ۲۱ ساله که " ریاض خان " نام داشت، یکی از سه شهروند شهر کاردیف، مرکز ولز انگلستان بود که به گروه های تروریستی در سوریه ملحق شدند. وی در حمله یکی از پهپادهای آمریکا در اواخر اوت(اوایل شهریور) جان خود را از دست داد.
هلاکت یک داعشی انگلیسی در حمله هوایی آمریکا+تصاویر
مسئولان مسجد " جلالیا " در شهر کاردیف اعلام کردند خانواده " ریاض خان " خبر کشته شدن وی را تأیید کرده است. ریاض خان سال گذشته در فیلمی در کنار یکی دیگر از شهروندان کاردیف، جوانان را به پیوستن به داعش تشویق می کرد.
در ماه ژوئیه(تیرماه) رسانه ها اعلام کردند ریاض خان به احتمال زیاد در حمله ای موشکی در سوریه جان خود را از دست داده است؛ اما بی بی سی آن زمان نتوانست این گزارشها را تأیید کند.
احتمال می رود ریاض خان که مشغول تحصیلات دانشگاهی بود، اواخر سال ۲۰۱۳ به سوریه سفر کرده باشد. خانواده ریاض خان با اعلام اینکه از خبر کشته شدن وی شکه شده اند گفتند: وی دچار شستشوی مغزی شده بود.
پنج سال پیش، ریاض خان در فیلمی حاضر شد که گروهی از نوجوانان را در طرحی در شهر کاردیف به نمایش در می آورد. در این فیلم که روزنامه گاردین آن را بدست آورده، وی در پاسخ سؤالی مبنی بر اینکه آیا جهان مکانی زیباست می گوید: جهان زیباست؛ اما باید از شیاطین پاکسازی شود.
هلاکت یک داعشی انگلیسی در حمله هوایی آمریکا+تصاویر
وی در ادامه گفت: جوانان، آینده بریتانیا هستند؛ اگر به دنبال آینده ای بهتر هستید، باید روی آنها سرمایه گذاری کنید. تأیید خبر هلاکت ریاض خان تنها یک روز پس از آن اعلام می شود که پلیس انگلیس از بازداشت یک مادر همراه با چهار فرزندش که قصد سفر به سوریه را داشتند در ترکیه خبر داد.