به گزارشافکارخبر،بانک مشهور DNB نروژ، به سفارش یکی از مشتریانش بر روی تنها یک نسخه از کارت های اعتباری خود تصویری کاریکاتوری از یک یهودی با " بینی بزرگ " را چاپ کرده بود که با خوشحالی به انبوه سکه های طلا که در خزانه خود اندوخته، لبخند می زند.

اما چاپ این تصویر بر روی کارت بانکی، خشم موسسه موسوم به The Hallelu Foundation را که برای ارائه " تصویری مثبت " از اسرائیل در جهان تلاش می کند، برانگیخت؛ به گونه ای که مدیران این بانک را به " یهودی‌ستیزی " متهم کرده و خواستار توضیح در این باره شدند.

به نوشته روسیا الیوم، مدیران بانک DNB هم بلافاصله ضمن ابراز تاسف از چاپ تصویر مذکور، چنین توضیح داده اند که این کار بنا به درخواست یکی از مشتریان صورت گرفته، چرا که مشتریان این بانک می توانند تصویر چاپ شده بر روی کارت بانکی خود را شخصا سفارش دهند.

این بانک نروژی همچنین تاکید کرده که کارت مذکور از این مشتری پس گرفته شده و یک کارت با تصویری " بی‌طرفانه " به وی ارائه شده است. مدیران این بانک برای اطمینان صهیونیستها، حتی تصویری از این کارت را که از این مشتری پس گرفته و سپس مخدوش شده، منتشر کرده اند.

در حادثه ای مشابه، فروشگاه های زنجیره ای " زارا " سال گذشته هزاران تی‌شرت بچه‌گانه را که بر روی آن تصویر یک مثلثشش‌پر چاپ شده بود، از شعبه های خود جمع آوری کند؛ چرا که شبهه هایی درباره شباهت آن تی‌شرت ها با لباس های یهودیان زندانی در آلمان در دوره نازی ها مطرح شده بود!

مدیران زارا نیز با وجود جمع‌آوری تمام لباس‌های دارای طرح مذکور، برای در امان ماندن از خشم صهیونیستها ناچار شدند اقدام خود را چنین توجیه کنند که طرح آن تی‌شرت‌ها را از ستارۀ روی کلاه‌های پلیس آمریکا در فیلم‌های وسترن اقتباس کرده اند.

نظارت دقیق سازمان های صهیونیستی بر روی طرح ها، تصاویر و نمادهای مورد استفاده در تمامی کشورهای جهان؛ و تلاش مستمر شرکت های تجاری و نهادهای اعتباری برای اجتناب از متهم شدن به "یهودیستیزی" در حالی صورت می گیرد که رسانه ها، روزنامه ها و مجلات بسیاری از کشورهای غربی، اهانت و توهین بیشرمانه به مقدسترین مفاهیم مورد توجه مسلمانان را با افتخار و بدون واهمه از هرگونه نظارت و پیگرد، منتشر می کنند و بارها آن را بازنشر می دهند و این اقدام وقیحانه را نمادی از "آزادی بیان" می دانند.