به گزارشافکارخبر،جنگنده های سعودی با حمله به یک منطقه مسکونی در فرمانداری مجز واقع در استان صعده در شمال یمن، مرتکب فاجعه ای دیگر شد و ۳ تن را به شهادت رسانده شش تن از چند زن و کودک را زخمی کرد.

جنگنده های سعودی همچنین با حمله به منطقه قاره در فرمانداری مجز، ۴ کودک از یک خانواده را به شهادت رساندند.

در یکی دیگر از حملات هوایی جنگنده های سعودی به منازل مسکونی در منطقه الشویفه در تعز، ۱۰ نفر از یک خانواده به شهادت رسیدند.

یک منبع بومی همچنین از حمله جنگنده های سعودی به منطقه ضبوه، نیروگاه برق حزیز و منطقه بیت زبطان در فرمانداری سنحان در صنعا خبر داد.

جنگنده های سعودی همچنین با حمله به منطقه ای مسکونی در صنعا، یک زن و دو کودک را به شهادت رسانده، پنج تن دیگر را زخمی کردند.

حملۀ دیگر جنگنده های سعودی، به قلعۀ وعلان بود. جنگنده های سعودی سه بار به این قلعه تاریخی که در فرمانداری بلاد الروس واقع شده است، حمله کردند.

بمباران ساختمان مرکز پلیس در شهر الحدیده نیز دو شهید و دستکم ۳۸ زخمی داشت.

در این میان، آوارگان منطقه الضباب، بازگشت به این منطقه را که در استان تعز در جنوب غربی یمن واقع شده است، آغاز کردند. این منطقه، با جانفشانی نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن، از عناصر تروریست پاکسازی شد.

سازمان ملل، درباره نابسامانی اوضاع انسانی در یمن هشدار داد و تاکید کرد که با توجه به ادامه حملات هوایی، اوضاع لحظه به لحظه بدتر می شود و جان میلیون ها یمنی، در خطر است.

در همین راستا، شورای امنیت، بر ضرورت در دستور کار قرار گرفتن اقدامی سازمان یافته و مسالمت آمیز و فراگیر به مسؤولیت یمنی ها(جهت برون رفت این کشور از بحران) تاکید کرد و اجرای کاملِ قطعنامه های این شورا را خواستار شد.
فیلم