به گزارشافکارخبر، رویترز اعلام کرد: «هیلاری کلینتون» می گوید در صورتی که در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، از قدرت خود برای محدود کردن استفاده از سلاح در این کشور استفاده خواهد کرد.

کلینتون در حالی این وعده را داده که تلاش های چند ساله اوباما برای اعمال محدودیت برای استفاده از سلاح گرم در آمریکا، راهی به جایی نبرده اند.

کلینتون در حالی این سخنان را مطرح می کند که آخرین تیراندازی در این کشور، ۹ قربانی بر جای گذاشته است. وی همچنین قول داده است قانون مرتبط با فروشندگان و سازندگان سلاح را اصلاح کند.

نامزد دموکرات آمریکا می گوید: «این بیماری خشونت های مسلحانه هیچ حد و مرزی نمی شناسد. چقدر آدم باید در این کشور بمیرد تا ما به فکر یک راه حل بیافتیم و به عنوان یک ملت با هم یکی بشویم.»

از سال ۲۰۰۸ و از زمانیکه باراک اوباما، رئیس جمهوری این کشور مسالۀ محدودیت استفاده از سلاح را مطرح کرده، تاکنون دست کم ۱۵۰ تیراندازی بزرگ در آمریکا بوقوع پیوسته است. این تیراندازی ها که در اکثر آنها یک نفر عامل جنایت بوده، ۱۷۷ قربانی برجای گذاشته است.

در شش واقعۀ تیراندازی، فرد حمله کننده قربانیان خود را از دانشجویان دانشگاه برگزیده و یک مورد از این تیراندازی ها نیز در یک کودکستان در سندی هوک به وقوع پیوسته است که ۲۰ دانش آموز در جریان آن کشته شدند.