به گزارشافکارخبر،عناصر تروریستی در استان القنیطره(در جنوب) سوریه مرحله سوم عملیات خود را برای تصرف ارتفاعات راهبردی تل‌القبع معروف به «تل UN» در روزهای گذشته آغاز کردند.

در گام نخست عملیات با کمک‌های لوجستیکی رژیم صهیونیستی ارتفاع مهم و راهبردی «القبع(UN)» تحت کنترل تروریست‌ها در آمد.

همزمان با تسلط تروریست‌های مسلح بر ارتفاعات القبع، ارتش سوریه و نیروهای دفاع مردمی با اعزام نیروهای خود به منطقه، عملیاتی را برای باز پس گیری این ارتفاعات راهبردی انجام دادند و صبح امروز موفق شدند این ارتفاعات راهبردی را باز پس بگیرند.

به گزارش فارس، نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دفاع مردمی در حال تحکیم مواضع خود در ارتفاعات راهبردی القبع هستند.

بر اساس این گزارش، اگر عناصر تروریستی موفق به تصرف این ارتفاعات می‌شدند، شهر مهم «البعث» به عنوان بزرگترین شهر در این منطقه در محاصره نیروهای تروریستی قرار می گرفت.

ساکنان شهر البعثبا وجود سختی‌های فراوان جنگ پس از گذشت پنج سال از بحران سوریه، هم چنان از دولت مرکزی حمایت می‌کنند و همین موضوع خشم گروه های تروریستی را به دنبال داشته است.

به گزارش فارس عملیات تروریست‌ها برای اشغال ارتفاعات القبع در حالی با شکست رو به رو شد، که عناصر تروریستی در روزهای گذشته با حملات سنگین و با پشتیبانی لوجستیکی رژیم صهیونیستی، منطقه راهبردی تل احمر در استان قنیطره را تحت کنترل خود در آوردند و این مسئله زنگ خطری برای سقوط شهر قنیطره مرکز استان قنیطره محسوب می‌شود.

عناصر تروریستی با تصرف تل احمر به مناطق «خان ارنبه» و «بعث» و «عین النوریه» تسلط دارند.