به گزارشافکارخبر، پایگاه العهد اعلام کرد: منابع وابسته به وزارت کشور عراق اسامی سرکرده‌های داعش را که در حمله اخیر نیروی هوایی عراق به کاروان حامل ابوبکر البغدادی در منطقه الکرابله در الانبار کشته شده‌اند اعلام کرد.

در این عملیات ابوعزام العراقی مسئول آنچه کمیته امنیتی ویژه در عراق و شام نامیده می‌شود، ابومروه الانصاری از سرکرد‌ه‌های نظامی، ابوعمار یکی از مشاوران البغدادی و ابوسعد الانباری سرکرده پلیس ولایت فرات به هلاکت رسیدند.

همچنین ولید احمد صالح الکربولی مسئول امنیتی منطقه الکرابله، ابوعبدالله السعودی از سرکرده‌های داعش، ابوبنان الجزراوی با تابعیت سعودی و مسئول تروریست‌های سوریه و عراق داعش، ابوقتاده الشیبانی با تابعیت سوری و مسئول رسانه‌ای ولایت فرات، و ابواحمد الشامی با تابعیت سوری و مسئول نظامی دیرالزور به هلاکت رسیدند.

بعد از ظهر روز یکشنبه کاروان حامل ابوبکر البغدادی در منطقه الکرابله هدف قرار گرفت.

منطقه الکرابله ناحیه‌ای در غرب عراق و در کرانه رود فرات واقع شده است و با مرز سوریه ۵ تا ۷ کیلومتر فاصله دارد. این منطقه در شرق شهر القائم در استان الانبار قرار دارد و مسافت آن ۵ کیلومتر و حدفاصل شهر العبیدی و حصیبه است. الکرابله از توابع قائم است و بیشتر ساکنان آن را عشیره الکرابله از قبیله الدلیم تشکیل می‌دهند. مراکز صنعتی در آن قرار دارد. جمعیت آن را ۵۰هزار نفر تخمین زده‌اند.

ابوبکر البغدادی آن‌گونه که ارتش عراق در بیانیه خود اعلام کرد با موتور سیکلت برای درمان به منطقه الکرابله و بیمارستان آن منتقل شد.