به گزارش افکارخبر، جعفر النمر در گفتگو با خبرگزاری فرانسه تصریح کرد که روحیه برادرش بسیار خوب و عالی است.

جعفر النمر پس از ملاقات روز سه شنبه خود با آیت الله نمر در زندان حکومت سعودی در ستایش از این رهبر آزاده عربستان افزود که برادر خودش را برای همه چیز آماده کرده است.

برپایه این گزارش، جعفر النمر همراه با تعدادی از اعضای خانواده، از جمله مادرش روز سه شنبه با آیت الله نمر باقر النمر در زندان الحائر در نزدیکی شهر ریاض ملاقات کردند.

دادگاه کیفری عربستان اکتبر سال گذشته، آیت الله شیخ نمر باقر النمر را براساس یک سری اتهامات از جمله آنچه آن "فتنه انگیزی طائفه ای و خروج بر ولی امر" خواند، به اعدام محکوم کرد و امسال دیوان عالی عربستان این حکم را تأیید کرد. 

آیت الله شیخ نمر باقر النمر در حمله مأموران امنیتی آل سعود به منطقه قطیف در ژوییه 2012 میلادی به ضرب گلوله زخمی و بازداشت شد. این اقدام آل سعود اعتراضات گسترده ای را در داخل و خارج عربستان به دنبال داشت.

سازمان عفو بین المل در گزارش هفته گذشته خود به نقل از رسانه های سعودی اعلام کرد: حداقل پنجاه نفر در عربستان از جمله تعدادی از فعالان شیعه و در صدر آنها آیت الله نمر، در آستانه اعدام قرار دارند و این حکم ها طی چند روز اجرا خواهند شد. 

جعفر النمر گفت که برادرش هیچ اهمیتی به این قبیل گزارشها نمی دهد. از جمله فعالان دیگری که در فهرست اعدام آل سعود قرار دارد، محمد نمر برادرزاده هفده ساله آیت الله نمر است.

مسئولان و شخصیت های دینی، فعالان مدنی و حقوق بشری در منطقه به حکومت آل سعود درباره هرگونه تعرض به جان آیت الله نمر و عواقب اجرای حکم اعدام او هشدار داده اند.