به گزارش افکارخبر، روابط عمومی پلیس لندن در بیانیه‌ای امروز چهارشنبه اعلام کرد، نیروهای پلیس انگلیس 4 نفر را به اتهام دست داشتن در فعالیت‌های تروریستی در مرکز لندن دستگیر کرده‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتینک»، این افراد به اتهام مشارکت در تحریک، ارتکاب و آماده‌سازی اقدامات تروریستی در شهر لندن دستگیر شده اند.

در بیانیه اداره پلیس لندن آمده است: این چهارنفر که همگی حدود سی سال دارند، به اتهام دست داشتن در تحریک و آماده سازی اقدامات تروریستی در این شهر دستگیر شده‌اند. در حال حاضر این چهارنفر در بازداشت هستند. که البته این عملیات هیچ ارتباطی با حملات اخیر در پاریس نداشته است.

بر اساس این گزارش، دستگیری این افراد در عملیات مشترک واحد مبارزه با تروریسم و نیروهای امنیتی پلیس انگلیس صورت گرفته است.

به دنبال حملات تروریستی چندی پیش در پاریس، موجی از نگرانی‌ها در خصوص احتمال وقوع حملات تروریستی بیشتر در دیگر شهرهای اروپایی، اتحادیه اروپا را فراگرفته است.

شامگاه روز جمعه (22 آبان) حمله گروهی از افراد مسلح به یک استادیوم،‌ یک رستوران و یک تالار موسیقی در شهر پاریس، به مرگ نزدیک به 130 تن منجر شد و بیش از 350 تن را نیز زخمی کرد.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این عملیات را بر عهده گرفته و اعلام کرده است که این «آغاز طوفان» است.