به گزارش افکارخبر، به نقل از «رأی‌الیوم»، رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه با سردی بسیاری حتی با تمسخر شدید به «اظهار دوستی» رئیس‌جمهوری ترکیه واکنش نشان داد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه، دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران بر ضرورت بهبود روابط با رژیم صهیونیستی تأکید کرد و مدعی شد گرم شدن روابط ترکیه و اسرائیل به ثبات منطقه کمک خواهد کرد.

ولی تل‌آویو با بی‌توجهی به این  خواسته اردوغان، اعلام کرد که توپ در حال حاضر در زمین ترکیه است. مسئولان ارشد در تل‌آویو می‌گویند این دعوت رئیس‌جمهور ترکیه با استقبال تصمیم‌گیران اسرائیلی مواجه نشده است. چنین اظهارات اردوغان ناشی از انزوای بین‌المللی و آشفتگی شدید آنکارا به‌دلیل سیاست خارجی رئیس‌جمهور ترکیه و دولت «حزب عدالت و توسعه» است.

به نظر می‌رسد که دعوت اردوغان از اسرائیل با واکنشی بسیار تحقیرآمیز مواجه شد. دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل از عمیق‌تر شدن روابط این رژیم با یونان و قبرس خبر داد در حالی که منابع سیاسی بلندپایه در تل‌آویو به رسانه‌های عبری‌زبان اعلام کردند که اسرائیل به دعوت اردوغان اهمیتی نمی‌دهد به‌ویژه اینکه وی این سخنانش را به شروطی مرتبط کرده است. یک منبع سیاسی اسرائیلی به روزنامه «یدیعوت آحارونوت» خاطرنشان کرد که دولت عبری به اظهار دوستی اردوغان و شروط او برای بهبود روابط از جمله رفع محاصره نوار غزه، اهمیت نمی‌دهد. چنین مواضعی به‌نفع اسرائیل نیست.