به گزارش افکارنیوز،

فضای مذاکرات بین گروههای یمنی برای حل بحران این کشور در سوئیس روز شنبه که روز پنجم این مذاکرات بود، مثبت بود.

بر اساس این گزارش، مذاکره کنندگان روز گذشته در نشست عصرگاهی خود به توافقهایی کلی درباره برخی مسائل از جمله آتش بس دست یافتند.

مذاکره کنندگان همچنین بر ادامه تلاش برای رسیدن به راه حل های جدی تاکید کردند.

مذاکره کنندگان روز گذشته بر سر تشکیل یک اتاق عملیات گسترده برای نظارت بر آتش بس در یمن که مقر آن در یکی از پایتخت های عربی باشد به توافق رسیدند.

روز گذشته نشست صبحگاهی گروههای یمنی که با حضور اسماعیل ولد الشیخ برگزار شد، بدون هیچ پیشرفتی در زمینه بند آتش بس پایان یافت.

برخی محافل در هیئت صنعا در مذاکرات ژنو تحویل ناصر منصور برادر عبدربه منصور هادی و دیگر مقامات هوادار وی را به کمیته بین المللی صلیب سرخ تکذیب کردند.

نشست گروههای یمنی در سوئیس امروز به پایان می رسد و اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده سازمان ملل عصر امروز در برن پایتخت سوئیس نشستی خبری برگزار می کند.

اختلافات بین اعضای هیئت ریاض

و خبر دیگر اینکه روز گذشته درگیری لفظی شدیدی بین «عبدالملک المخلافی» و «احمد عبید بن دغر» دو عضو هیئت ریاض در سالن مذاکرات در گرفت، زیرا مخلافی اصرار داشت که تعز در هر بندی لحاظ شود و این امر موجب شد که بن دغر او را به نژاد پرستی متهم کند.

بعد از  این درگیری، این دو عضو هیئت ریاض از نشست رؤسای هیئتها خارج شدند تا اینکه بعد از تماس سفیر یمن در واشنگتن با آنها مجددا به مذاکرات بازگشتند.

ادامه نقض آتش بس برای پنجمین روز متوالی

در ادامه نقض گسترده آتش بس برای پنجمین روز متوالی عربستان سعودی منطقه مرام در ذمار در جنوب صنعا را بمباران کرد که در پی این حمله 3 شهروند یمنی به شهادت رسیدند و تعدادی دیگر زخمی شدند.

جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی همچنین بندر المخاء در تعز و الخوخه در الحدیده و منطقه حرض در حجه را آماج حملات هوایی خود قرار دادند.

جنگنده های عربستان صبح امروز سه بار پادگان "الاستقبال" در بخش همدان در استان صنعا را هدف قرار دادند.

دفع حمله متجاوزان به منطقه مرزی یمن

و خبر دیگر اینکه یک منبع نظامی یمنی از انهدام 4 خودروی نظامی عربستان در خلال دفاع حمله متجاوزان در منطقه مرزی الطوال خبر داد.