به گزارش افکارنیوز،

"سیف الوشلی" دبیرکل حزب دموکراتیک یمن که مشاور تیم مذاکره کننده انصار الله در گفت‌وگوهای گذشته ژنو بوده و در مذاکرات سوئیس نیز تیم مذاکره کننده انصار الله را همراهی می‌کند از مطرح شدن مسائل مهمی در این دور از گفتگوها خبر داد و گفت: روز گذشته برای اولین باز مسائل جدید و مهمی در خصوص آتش بس و تشکیل دولت مطرح شد که این اتفاق تا حدودی ما را به جدی شدن گفتگوها امیدوار می‌کند. متأسفانه روزهای پیش از این، گفتگوها به سوی مسائل حاشیه‌ای و غیراساسی کشیده شده بود.

وی در خصوص موضوعات مطرح شده در گفت‌وگو های روز گذشته گفت: پیش از این یکی از طرف‌های مذاکره کننده حاضر به مطرح کردن مسئله آتش بس نبودند زیرا در این خصوص در مسقط به توافق رسیده بودیم اما روز گذشته در این خصوص بحث تبادل نظر شده و طرف‌های مذاکره کننده به بررسی مکانیسم‌های آن و نحوه تشکیل کمیته‌هایی برای نظارت بر آتش بس پرداختند.

وی ادامه داد: همچنین مذاکره کنندگان در خصوص تشکیل یک دولت ملی که بر اجرای توافق‌های صورت گرفته نظارت داشته باشد گفتگو کردند.

سیف الوشلی در خصوص مدت زمان گفتگوها گفت: به احتمال زیاد روز یکشنبه آخرین روز گفتگوها خواهد بود اما این احتمال نیز وجود دارد که زمان گفتگوها تمدید شوند.

وی در پایان تاکید کرد: ضعف عملکرد سازمان ملل یک مشکل جدی بر سر راه مذاکرات است و شاهد ناتوانی این سازمان هستیم.