به گزارش افکارنیوز،

به نقل از اسپوتنیک، رئیس جمهور روسیه امروز در اظهاراتی ارتقاء تسلیحات هسته ای این کشور را یک عامل امنیتی و به عنوان مقوله ای بازدارنده اعلام کرد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه که در یک برنامه مستند صحبت می کرد با اشاره به سلاح های هسته ای آمریکا در اروپا و تهدید روسیه به دلیل استقرار آن ها گفت: آمریکا پس از پایان جنگ جهانی دوم و به دنبال تبدیل شدن این کشور به یک قدرت اتمی، به استقرار تسلیحات هسته ای در اروپا پرداخت و اکنون در حال به روز رسانی این تسلیحات است.

پوتین ادامه داد: البته این امر مسأله ای خطرناک محسوب می شود. چرا؟ زیرا بُرد سلاح های تاکتیکی ما به آمریکا نمی رسد و این در حالیست که تسلیحات آمریکایی از بُردی برخوردار هستند که می توانند به ما برسند. این امر باعث می شود تا تسلیحات آمریکایی راهبردی محسوب شده و بیش از اینکه ما برای آمریکایی ها خطر آفرینی داشته باشیم، آن ها برای ما تهدید به شمار می آیند.

رئیس جمهور روسیه در ادامه خاطر نشان کرد: مسأله سلاح های هسته ای سنگ بنای سیاست امنیت هسته ای ما است؛ اما نه هرگز از آن استفاده کرده ایم و نه قصد استفاده از آن را داریم.

وی در ادامه افزود: امروزه غالباً شاهد آن هستیم که منافع کشورهای مختلفی گاهاً به صورت مصنوعی و بعضاً به صورت عینی در تعارض با یکدیگر قرار داشته و این امر می تواند به نقض منشور ملل متحد منتهی شود.

ولادیمیر پوتین تأکید کرد: من بر این باورم که هیچ دیوانه ای در جهان نیست که تصمیم بر استفاده از تسلیحات هسته ای داشته باشد.