به گزارش افکارنیوز،

رسانه ویژه مجلس آمریکا از تلاش‌های جید کنگره این کشور برای نبرد با ایران خبر داد.

به نوشته نشریه «هیل» سناتورهای کنگره در پی تمدید تداوم بسته تحریم‌های ایران تا سال بعد با تمدید تاریخ آن هستند. قانون تحریم‌های ضد ایران شامل بند‌هایی در زمینه هدف قرار دادن برنامه هسته‌ای ، موشک‌های بالستیک و بخش انرژی ایران است.

وی گفت که سناتورها در جلسه توجیهی ماه دسامبر پیشنهاد تمدید این موضوع تا اوائل ژانویه و یا فوریه را داده بودند تا در جدول زمان بندی بالقوه‌ای به بحث پیرامون آن بپردازند.

سناتور دموکرات «کریس کوونز» نیز در اوائل ماه جاری در جریان جلسه استماع کمیبته شورای روابط خارجی  گفته بود که در ژانویه بسیاری ازاعضای کنگره خواهان تمدید سریع قانون تحریم‌ها می شوند.

به نوشته هیل، با توجه به موضع رفع تحریم‌ها در روز اجرای برجام   حال قانونگذاران سعی در تمدید آن دارند. حامیان طرح تمدید قانون  تحریم‌ها می‌گویند که لازم است در صورت تخلف ایران تحریم‌ها از سوی دولت آمریکا بازگردد. آن‌ها در توجیه سخنان خود آزمایش‌های موشکی را از جمله مواردی می‌دانند که ایران سعی دارد با انجام آن توافق را نقض کند. آن‌ها همچنین در حال اعمال فشار بر اوباما رییس جمهور آمریکامبنی بر این هستند که او آماده ارسال پیامی آشکار به ایران و سرزنش این کشور با حفظ تحریم‌ها است.